« wróć...Dzień Otwarty Kierunku lekarskiego i Fizjoterapii

Relacja z Dnia Otwartego

24 kwietnia był wyjątkowym dniem dla kierunku lekarskiego Społecznej Akademii Nauk. Zorganizowaliśmy Dzień Otwarty w obiekcie przy ulicy Gdańskiej w Łodzi w połączeniu z kierunkiem Fizjoterapia. Pokazaliśmy wnętrza, w których odbywają się zajęcia ze studentami. Była także okazja do rozmowy z wykładowcami.

To nasze pierwsze takie doświadczenie. Pokazaliśmy zainteresowanym kampus, w którym odbywają się zajęcia dla obu kierunków. Z dumą zaprezentowaliśmy nasze sale wykładowe oraz specjalistyczne pracownie:

•  histologii,
  •  anatomii,
  •  biologii medycznej i genetyki,
  •  biofizyki,
  •  fizjologii ogólnej i klinicznej oraz fizjologii wysiłku,
  •  pierwszej pomocy,
  •  nowoczesnym i świetnie wyposażonym prosektorium.

Kierunek lekarski to najnowszy kierunek Społecznej Akademii Nauk. Jest on odpowiedzią na rosnące potrzeby naszego społeczeństwa. Edukacja na najwyższym poziomie, która opiera się nie tylko na teorii, a zwłaszcza na praktycznym aspekcie to cel tego kierunku.

Wspólnie z innymi kierunkami z obszaru nauk medycznych korzysta z bazy dydaktycznej w Łodzi przy ulicy Gdańskiej. To nowoczesne, rewelacyjnie wyposażone pracownie, laboratoria i prosektorium. Dzięki takiemu zapleczu studenci Kierunku lekarskiego oraz m.in. Fizjoterapii mają możliwość zdobywania wiedzy w środowisku nie tylko spełniającym, ale wręcz wykraczającym poza standardy. Zapewnia im to solidne przygotowanie do przyszłych wyzwań zawodowych i pozwala na aktywny udział w dynamicznie rozwijającym się świecie medycyny.