Letnia Szkoła SAN

Tegoroczni maturzyści oraz wszyscy kandydaci na studia mają okazję zapoznać się ze sposobem prowadzenia zajęć na Uczelni podczas warsztatów organizowanych w ramach Letniej Szkoły SAN. W okresie wakacyjnych spotkań nasi wykładowcy, prowadzący na co dzień zajęcia na różnorodnych kierunkach studiów, przybliżają uczestnikom warsztatów, jak w rzeczywistości wygląda akademickie kształcenie oraz zaprezentują wybrane case study, które podczas zajęć analizują wraz ze studentami SAN. Udział w warsztatach prowadzonych w ramach Letniej Szkoły SAN umożliwia zdobycie certyfikatu potwierdzającego uczestnictwo w wybranych zajęciach oraz jest darmowy dla wszystkich zainteresowanych.

2021

McDonald's - nie tylko Big Mac
McDonald's - nie tylko Big Mac

Podczas bezpłatnego warsztatu organizowanego w ramach Letniej Szkoły SAN: "McDonald's - nie tylko Big Mac" uczestnicy przyjrzeli się tematowi  nie tylko z punktu widzenia biznesowego, ale również socjologicznego oraz w jakim stopniu oddziałuje on na społeczeństwo i jak społeczeństwo oddziałuje na niego. Zajęcia poprowadziła mgr Katarzyna Staniszewska.

Jak wygląda praca w newsroomie?
Jak wygląda praca w newsroomie?

Uczestnicy Letniej Szkoły SAN mieli możliwość poznania pracy redaktorów newsrooomu. Dowidzieli się mi.in. jak redaktorzy ścigają się z czasem, aby jako pierwsi przedstawić potwierdzone informacje, skąd czerpią wiadomości do serwisów informacyjnych oraz gdzie mogą szukać rzetelnych źródeł informacji.

 

Powyższe zagadnienia przybliży dr Grzegorz Mnich – dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem, wykładowca Społecznej Akademii Nauk i kierownik katedry dziennikarstwa i komunikacji społecznej

Beauty Day - warsztaty z makijażu i pielęgnacji skóry
Beauty Day - warsztaty z makijażu i pielęgnacji skóry

O tym jak zmieniało się zastosowanie makijażu na przełomie wieków dostosowując się do obowiązujących kanonów piękna w danym okresie oraz jak w starożytnym Egipcie kobiety malowały twarz barwnikiem, używały pudru, różu i szminki dowiedzieli się uczestnicy Beauty Days w ramach Letniej Szkoły SAN poprowadzonych prze mgr Ilonę Kurowicka-Durda/

Personal Branding - biznesowe korzyści z budowania marki własnej
Personal Branding - biznesowe korzyści z budowania marki własnej

Podczas kolejnego warsztatu w ramach Letniej Szkoły SAN uczestnicy dowidzieli się czym jest personal branding i jakie jest jego praktyczne zastosowanie w biznesie, dlaczego tak ważny jest wizerunek i pierwsze wrażenie w sytuacjach zawodowych (podczas prezentacji, spotkań i negocjacji) oraz jak wykorzystać je w praktyce.

Warsztat poprowadziła mgr Agnieszka Nowakowska, wykładowca Public Relations, Komunikowania w biznesie, Komunikacji interpersonalnej i Zintegrowanej Komunikacji marketingowej.

Komunikacja i zarządzanie stresem
Komunikacja i zarządzanie stresem

W czasie Letniej Szkoły San uczestnicy spotkania dowiedzieli się jak nasze słowa, gesty, spojrzenia czy nawet ton głosu przekazują konkretne treści, jak mogą być odbierane przekazy, które tworzymy w chwilach napięcia oraz w jaki sposób powinniśmy rozpoznawać źródła konfliktów w sytuacjach stresowych. Warsztaty poprowadziła dr Anna Zygo - socjolog, coach z długoletnim doświadczeniem, specjalizujący się w obszarze zachowania pełni swoich kompetencji w warunkach kryzysowych.

Budowanie ścieżki kariery
Budowanie ścieżki kariery

Dr Anna Staszewska podzieliła się wiedzą na temat zwiększenia swojej świadomości nt. własnych kompetencji oraz atutów, jak stworzyć osobisty profil zawodowy oraz przygotować się na rozmowę rekrutacyjną aby dostać wymarzoną pracę.

Halo, studio! Tu Radio Początek!
Halo, studio! Tu Radio Początek!

Uczestnicy biorący udział w warsztatach  Letniej Szkole SAN przygotowanych prze studentów oraz wykładowców kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna zapoznali się ze specyfiką pracy dziennikarza radiowego. Podczas warsztatu dowiedzieli się jak wyglądają podstawy montażu cyfrowego, jakie są elementarne zasady pracy głosem oraz jak wyglądają zajęcia praktyczne w studiu radiowym. Warsztat poprowadził Paweł Malinowski - dziennikarz radiowy z ponad 16-letnim doświadczeniem w kilku rozgłośniach. Kierownik Redakcji Aktualności Czwórki Polskiego Radia.

2020

W 2020 Jako Letnia szkoła zarządzania

W ramach Letniej Szkoły Zarządzania SAN 2020 uczestnicy poszerzyli swoją wiedzę na temat psychologicznych i socjologicznych aspektów zarządzania oraz o uwarunkowaniach prowadzenia działalności gospodarczej.

Zakres tematyczny jaki został poruszony obejmował dziedziny zarządzania, psychologii biznesu oraz socjologicznych aspektów zarządzania.