Letnia Szkoła SAN

Tegoroczni maturzyści oraz wszyscy kandydaci na studia mają okazję zapoznać się ze sposobem prowadzenia zajęć na Uczelni podczas warsztatów organizowanych w ramach Letniej Szkoły SAN. W okresie wakacyjnych spotkań nasi wykładowcy, prowadzący na co dzień zajęcia na różnorodnych kierunkach studiów, przybliżają uczestnikom warsztatów, jak w rzeczywistości wygląda akademickie kształcenie oraz zaprezentują wybrane case study, które podczas zajęć analizują wraz ze studentami SAN. Udział w warsztatach prowadzonych w ramach Letniej Szkoły SAN umożliwia zdobycie certyfikatu potwierdzającego uczestnictwo w wybranych zajęciach oraz jest darmowy dla wszystkich zainteresowanych.

2023

 

 

Letnia Szkoła SAN to niezapomniane doświadczenie i idealna okazja, aby spędzić wakacje w wyjątkowy sposób, rozwijając swoje umiejętności i poszerzając horyzonty. 

Podczas Letniej Szkoły SAN będziesz miał możliwość uczestniczenia w różnorodnych warsztatach online, prowadzonych przez doświadczonych ekspertów. Zgłębisz swoje zainteresowania z zakresu dziennikarstwa, psychologii, prawa czy marketing. Tu każdy znajdzie coś dla siebie. 

Przyłącz się do nas, odkryj swoje pasje, zdobądź nowe umiejętności i przeżyj niezapomniane letnie przygody! 

 

Zapraszamy od 24.07.2023 do 4.08.2023 r.

Sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe: Odkryj potęgę technologii przyszłości! |  24.07. 2023 godz. 15:00 - 18:00 |  MS Teams

Ciekawi Cię technologia przyszłości? Chcesz odkryć potęgę sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego? Ten warsztat jest dla Ciebie. Dołącz do nas i poznaj technologię, która kształtuje świat jutra!  

Nasi prowadzący prof. dr hab. inż. Danuta Rutkowska oraz student Informatyki inż. Krystian Gumiński, zaprezentują Ci podstawowe pojęcia i techniki związane z sztuczną inteligencją. Będziesz miał okazję zobaczyć praktyczne zastosowania nowych narzędzi przydatnych w wielu dziedzinach życia. 

Letnie spotkania z kryminalistyką vol.1  |  24.07.2023 godz. 16:30 - 18:00 |  MS Teams

Zapraszamy Was na warsztat, który zostanie poświęcony fascynującemu zagadnieniu, jakim jest kryminalistyka. Nasz ekspert zapozna Was z kluczowymi zadaniami, działami i obszarami badawczymi oraz z technikami interpretacji dowodów kryminalistycznych w celu identyfikacji i rozwiązania przestępstw. Zajęcia prowadzi wykładowca SAN, dr Marcin Fiedukowicz. 

Dlaczego warto przyjaźnić się z prawnikiem, czyli cienie i blaski życia w agencji reklamowej  |  25.07.2023 godz. 10:00-11:30 |  MS Teams

Zapraszamy Was na inspirujący warsztat, który rzuci światło na życie w agencji marketingowej, odkrywając zarówno jej blaski, jak i cienie. Nasi eksperci opowiedzą Wam o różnych aspektach prawniczych, związanych z pracą w agencji marketingowej. Omówione zostaną również kwestie etyczne i zgodności z prawem, korzyści płynące z przyjaźni z prawnikiem w agencji marketingowej oraz jak może on wspomagać działania marketingowe, chroniąc prawa i interesy firmy, a także jak zapobiegać potencjalnym pułapkom prawnych, które mogą pojawić się w trakcie prowadzenia działań reklamowych. Warsztaty poprowadzą wykładowcy Executine MBA w SAN:  Wioleta Sejbuk i Maciej Lissowski.

 

 

 

 

Świat decyzji w Twoich rękach - poznaj tajniki zarządzania strategicznego |  25.07.2023 godz. 13:30 - 15:00 |  MS Teams

Biorąc udział w tym warsztacie rozwiniesz umiejętności zarządzania strategicznego i zdobędziesz pewność w podejmowaniu kluczowych decyzji dla sukcesu organizacji. Poprzez praktyczne ćwiczenia i studia przypadków, dr Jarosław Smulik dostarczy narzędzi i technik, które pozwolą Ci podejmować trafne i efektywne decyzje strategiczne w przyszłości. 

Savoir-vivre na co dzień  |  26.07.2023 godz. 15:30 - 18:30 |  MS Teams

Kto powinien pierwszy wyciągnąć rękę na powitanie? Jak się należy zachować w towarzystwie? Czy kobieta zawsze ma pierwszeństwo? Jak prawidłowo zachować się przy stole? Sytuacji, które mogą nas wprawić w zakłopotanie, jest wiele. Z pomocą przychodzi nam znajomość obowiązujących reguł savoir-vivre’u. Dzięki niej możemy zachować niezależność i swobodę w każdych okolicznościach. Na szkoleniu postaramy się rozwiać wątpliwości dotyczące sytuacji, z którymi mamy do czynienia w naszym codziennym życiu. Zajęcia poprowadzi Piotr Kinas.

Letnie spotkania z kryminalistyką vol. 2  |  26.07.2023 godz. 16:30 - 18:00 |  MS Teams

Zapraszamy Was na kolejny warsztat poświęcony kryminalistyce. Dr Marcin Fiedukowicz wprowadzi Was w bardziej zaawansowane techniki i metody pracy kryminologa, na przykładzie konkretnych spraw kryminalnych.

 

 

Sytuacje kryzysowe a emocje, czyli co powinien wiedzieć każdy interwent kryzysowy |  27.07.2023 godz. 16:30 - 19:30 |  Ms Teams

Emocje odgrywają istotną rolę w sytuacjach kryzysowych, zarówno dla osób będących bezpośrednimi uczestnikami, jak i dla interwentów kryzysowych. W trakcie warsztatów poruszane będą zagadnienia na takie tematy, jak np.: świadomość własnych emocji i reakcji na nie w trudnych sytuacjach, empatii, kontrola emocji, sposobów komunikacji oraz umiejętności rozpoznania emocji aby być w stanie wspierać. Warsztaty poprowadzi dla Was mgr Dariusz Nowak.

 

Razem czy osobno? Czyli sztuka pracy w zespole |  28.07.2023 godz. 12:00 - 13:30 | MS Teams

Dobra współpraca w zespole to klucz w biznesowym sukcesie firm. Dr Justyna Trippner-Hrabi przybliży nam temat budowania zespołu oraz przedstawi współczesne koncepcje pracy zespołowej. Podczas wykładu zaprezentowane będą różne metody i techniki kierowania ludźmi w organizacji, specyfika zarządzania czasem w pracach zespołów zadaniowych. 

Memy i psychologia. Rola social mediów w psychoedukacji | 28.07.2023  godz. 17:00-18.30 |  MS Teams

Memy są popularnymi elementami kultury internetowej, które często wykorzystują humor, obrazy i krótkie teksty w celu komunikowania różnych przekazów. Choć mogą mieć charakter rozrywkowy, mogą również mieć wpływ na psychologię i edukację.  Więcej o tym zjawisku opowie Wam mgr Mateusz Gawiński.

 

Masz głos! - warsztat radiowy | 02.08.2023 godz. 16:00-19:00 |  MS Teams

Pod okiem red. Pawła Malinowskiego, wykładowcy SAN i Kierownika Redakcji Aktualności programu Czwartego Polskiego Radia. Podczas warsztatu dowiecie się jak wygląda praca w radiu, a także jak się tworzy serwis informacyjny oraz inne audycje.

Strategiczne aspekty zarządzania marką oraz podstawowe wskaźniki marketingowe na przykładzie rynku hotelowego | 03.08.2023 godz. 19:00-20.30 |  MS Teams

Podczas webinaru prowadzonego przez mgr Annę Krupa Cristescu, dowiecie się mi.: jaką rolę powinien pełnić marketing w organizacji, jak stworzyć dobrą strategię marketingową opartą na celach biznesowych oraz dlaczego cele i wskaźniki (KPI) są ważne.

Archiwum

2021

 

 

Druga edycja Letniej Szkoły SAN to cykl warsztatów z różnych dziedzin. Uczestnicy m.in. zapoznali się z tajnikami budowania własnej marki osobistej, dowiedzieli się jak prawidłowo pielęgnować skórę oraz zapoznali się ze specyfiką pracy dziennikarza radiowego. Największym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia pt.: "Mc'Donald's - nie tylko Big Mac", w którym przeanalizowano fenomen sieci restauracji nie tylko
z punktu widzenia biznesowego, ale również socjologicznego.  

Zobacz jakie warsztaty były prowadzone w drugiej edycji Letniej Szkoły SAN
McDonald's - nie tylko Big Mac
McDonald's - nie tylko Big Mac

Podczas bezpłatnego warsztatu organizowanego w ramach Letniej Szkoły SAN: "McDonald's - nie tylko Big Mac" uczestnicy przyjrzeli się tematowi  nie tylko z punktu widzenia biznesowego, ale również socjologicznego oraz w jakim stopniu oddziałuje on na społeczeństwo i jak społeczeństwo oddziałuje na niego. Zajęcia poprowadziła mgr Katarzyna Staniszewska.

Jak wygląda praca w newsroomie?
Jak wygląda praca w newsroomie?

Uczestnicy Letniej Szkoły SAN mieli możliwość poznania pracy redaktorów newsrooomu. Dowidzieli się mi.in. jak redaktorzy ścigają się z czasem, aby jako pierwsi przedstawić potwierdzone informacje, skąd czerpią wiadomości do serwisów informacyjnych oraz gdzie mogą szukać rzetelnych źródeł informacji.

 

Powyższe zagadnienia przybliży dr Grzegorz Mnich – dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem, wykładowca Społecznej Akademii Nauk i kierownik katedry dziennikarstwa i komunikacji społecznej

Beauty Day - warsztaty z makijażu i pielęgnacji skóry
Beauty Day - warsztaty z makijażu i pielęgnacji skóry

O tym jak zmieniało się zastosowanie makijażu na przełomie wieków dostosowując się do obowiązujących kanonów piękna w danym okresie oraz jak w starożytnym Egipcie kobiety malowały twarz barwnikiem, używały pudru, różu i szminki dowiedzieli się uczestnicy Beauty Days w ramach Letniej Szkoły SAN poprowadzonych prze mgr Ilonę Kurowicka-Durda/

Personal Branding - biznesowe korzyści z budowania marki własnej
Personal Branding - biznesowe korzyści z budowania marki własnej

Podczas kolejnego warsztatu w ramach Letniej Szkoły SAN uczestnicy dowidzieli się czym jest personal branding i jakie jest jego praktyczne zastosowanie w biznesie, dlaczego tak ważny jest wizerunek i pierwsze wrażenie w sytuacjach zawodowych (podczas prezentacji, spotkań i negocjacji) oraz jak wykorzystać je w praktyce.

Warsztat poprowadziła mgr Agnieszka Nowakowska, wykładowca Public Relations, Komunikowania w biznesie, Komunikacji interpersonalnej i Zintegrowanej Komunikacji marketingowej.

Komunikacja i zarządzanie stresem
Komunikacja i zarządzanie stresem

W czasie Letniej Szkoły San uczestnicy spotkania dowiedzieli się jak nasze słowa, gesty, spojrzenia czy nawet ton głosu przekazują konkretne treści, jak mogą być odbierane przekazy, które tworzymy w chwilach napięcia oraz w jaki sposób powinniśmy rozpoznawać źródła konfliktów w sytuacjach stresowych. Warsztaty poprowadziła dr Anna Zygo - socjolog, coach z długoletnim doświadczeniem, specjalizujący się w obszarze zachowania pełni swoich kompetencji w warunkach kryzysowych.

Budowanie ścieżki kariery
Budowanie ścieżki kariery

Dr Anna Staszewska podzieliła się wiedzą na temat zwiększenia swojej świadomości nt. własnych kompetencji oraz atutów, jak stworzyć osobisty profil zawodowy oraz przygotować się na rozmowę rekrutacyjną aby dostać wymarzoną pracę.

Halo, studio! Tu Radio Początek!
Halo, studio! Tu Radio Początek!

Uczestnicy biorący udział w warsztatach  Letniej Szkole SAN przygotowanych prze studentów oraz wykładowców kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna zapoznali się ze specyfiką pracy dziennikarza radiowego. Podczas warsztatu dowiedzieli się jak wyglądają podstawy montażu cyfrowego, jakie są elementarne zasady pracy głosem oraz jak wyglądają zajęcia praktyczne w studiu radiowym. Warsztat poprowadził Paweł Malinowski - dziennikarz radiowy z ponad 16-letnim doświadczeniem w kilku rozgłośniach. Kierownik Redakcji Aktualności Czwórki Polskiego Radia.

2020

W 2020 Jako Letnia szkoła zarządzania

W ramach Letniej Szkoły Zarządzania SAN 2020 uczestnicy poszerzyli swoją wiedzę na temat psychologicznych i socjologicznych aspektów zarządzania oraz o uwarunkowaniach prowadzenia działalności gospodarczej.

Zakres tematyczny jaki został poruszony obejmował dziedziny zarządzania, psychologii biznesu oraz socjologicznych aspektów zarządzania.