« wróć...Cykl Paneli Eksperckich Bełchatów 5.0

Mirosław Olszewski, dyrektor Biura ds. współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym oraz dr Błażej Mielczarek, wykładowca SAN, reprezentowali Społeczną Akademię Nauk podczas Cyklu Paneli Eksperckich: Bełchatów 5.0.

 

Tematem przewodnim spotkania było odpowiedzenie sobie na pytanie Co płynie z doświadczeń udanych wizji rozwojowych w Polsce? Spotkanie było podzielone na 3 panele. Jednym z prelegentów panelu dotyczącego pozyskiwania środków na planowane działania w ramach transformacji energetycznej był dr Błażej Mielczarek, Dyrektor Pionu Rozwoju, Doradztwa, Transferu Technologii oraz Inkubatora Technologicznego w Bełchatowsko Kleszczowskim Parku Przemysłowo Technologicznym i wykładowca SAN.

 

Panele tematycznie powiązane były ze studiami przypadku miejsc, gdzie podjęto udane inicjatywy przekształceniowe i rewitalizacyjne, takich jak niemiecka kopalnia odkrywkowa Hambach, a także polskie Uniejów, EC1 w Łodzi (woj. łódzkie) oraz Żyrardów (woj. mazowieckie).

 

Intencją organizatorów spotkania pt. „Bełchatów 5.0. Co płynie z doświadczeń udanych wizji rozwojowych w Polsce?" jest zainspirowanie lokalnych liderów do aktywnego zaangażowania w kreowanie przyszłości swoich gmin i miast. Spotkanie odbyło się na początku czerwca w EC1 Łódź – Miasto Kultury.