« wróć...SAN wspiera Międzynoarodowe manewry sportowo-patriotyczne

Międzynarodowe manewry sportowo-patriotyczne

Młodzież z klas mundurowych i sportowych z powiatu wieluńskiego była adresatami Międzynarodowych manewrów sportowo-patriotycznych, których inicjatorem jest Organizacja Patriota powołana przez ppłk Jacka Jarzynę, który również wykłada na SAN.

Manewry rozpoczęły się w piątek 5 kwietnia i potrwały do niedzieli 7 kwietnia. Był to intensywny czas dla uczestników. Społeczna Akademia Nauk Filia Zduńska Wola przekazała młodzieży koszulki do porannej zaprawy fizycznej.

-Wspieramy bezpieczeństwo państwa, zaszczepiamy ducha aktywnego trybu życia, promujemy Uczelnie, ale i jej wizje na kolejne lata – wymienia dr Łukasz Wróbel, wykładowca SAN oraz Dziekan Fili SAN w Kielcach, który był jednym z instruktorów.

Dr Łukasz Wróbel prowadził zajęcia ze sztuki walki wręcz, krav magi i innych. Młodzież uczyła się też pierwszej pomocy, orientacji w terenie, szukania miejsc strategicznych. – Chcę przekazywać zasady, które mnie w dzieciństwie wpojono, podstawowe przygotowanie wojskowe – mówi ppłk. Jacek Jarzyna, inicjator manewrów.

Młodzież podczas manewrów ma możliwość zdobywania nowych umiejętności, pracowania nad swoimi słabościami oraz rozwijania swoich talentów. Jest to okazja do nauki nowych technik i strategii, a także do wzmocnienia relacji z innymi uczestnikami. Manewry wymagają skupienia, determinacji i współpracy, co sprawia, że są świetnym sposobem na rozwój osobisty i profesjonalny. Dodatkowo, uczestnicy mają okazję do przetestowania swoich umiejętności w realistycznych warunkach i zdobycia cennego doświadczenia – mówi Mirosław Olszewski, koordynator ds. Legii Akademickiej w Społecznej Akademii Nauk i Dyrektor Biura ds. współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym SAN.

Uczestnicy manewrów zostali zapoznani z ofertą edukacyjną Społecznej Akademii Nauk, w szczególności z kierunkami pozwalającymi na łączenie pracy w mundurze z edukacją. Największym zainteresowaniem cieszył się kierunek bezpieczeństwo narodowe I i II stopnia, specjalność zarządzanie bezpieczeństwem na kierunku zarządzanie, logistyka i wiele innych.

W naszej Uczelni jest możliwość dołączenia do Legii Akademickiej: LINK