« wróć...Społeczna Akademia Nauk wspiera Szachistów!

Społeczna Akademia Nauk wspiera Szachistów!

Turniej odbył się w drugiej połowie marca w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. Gen. Ludwika Czyżewskiego w Bełchatowie pod patronatem Starosty Bełchatowskiego.

Jego celem było nie tylko propagowanie sportu szachowego, ale również wsparcie akcji charytatywnej. Planowano zakup bonów dla wychowanków z placówek opiekuńczo-wychowawczych z powiatu bełchatowskiego.

 

Dyrektor Biura ds. współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym Społecznej Akademii Nauk, Mirosław Olszewski, podkreślał zaangażowanie studentów kierunku zarządzania w organizację turnieju. Ich działania obejmowały m.in. wybór lokalizacji, rejestrację uczestników oraz przygotowanie nagród.

Turniej przyciągnął niemal 100 uczestników z różnych regionów Polski, od najmłodszego, mającego zaledwie 7 lat, po najstarszego, liczącego 87 lat. To wydarzenie nie tylko promowało szachy jako sport, ale również jednoczyło społeczność lokalną w szczytnym celu charytatywnym.

Organizatorem Wielkanocnego Charytatywnego Turnieju Szachowego było Stowarzyszenie Łączy nas Bełchatów, a współorganizatorami i partnerami: Chess warriors, Łódzki Związek Szachowy, Społeczna Akademia Nauk, Klinika Wolmed i Restauracja Cud Miód i Orzeszki.