« wróć...dr prof. SAN Francesca Dal Mas

Jest wykładowczynią zarządzania opieką zdrowotną na Uniwersytecie Ca' Foscari w Wenecji, Włochy, ponadto ściśle współpracuje ona z naukowcami z obszaru medycyny klinicznej różnych uniwersytetów i instytucji, w tym Harvard Medical School i Massachusetts General Hospital, USA, University of Yale, USA, University of Chicago, USA, University of Florida, USA, University of Pavia, Włochy, IHU - Institute for Image-Guided Surgery i IRCAD, Francja.

Współpracuje z medycznymi towarzystwami naukowymi, takimi jak World Society of Emergency Surgery i E-AHPBA.

Jej ogromny dorobek naukowy w naukach medycznych i zarządzaniu opieką zdrowotną, podejmowaniu decyzji klinicznych oraz etyce w klicznym wykorzystaniu nowych technologii obejmuje kilkadziesiąt artykułów w takich czasopismach, jak m.in.: Annals of Surgery, Journal of the American College of Surgeons, World Journal of Emergency Surgery.