« wróć...Finał Turnieju uczniów szkół średnich o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi

Przebieg turnieju

Finał Turnieju dla uczniów szkół średnich o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi – to kolejna impreza w kalendarzu, którą aktywnie wsparła Społeczna Akademia Nauk. Towarzyszyliśmy uczestnikom w walce o miejsca na podium.

 

Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi jest jednym z wieloletnich Partnerów Społecznej Akademii Nauk, dlatego z dużym zaangażowaniem wsparliśmy organizację turnieju dla klas średnich. Młodzież z całego województwa łódzkiego najpierw rywalizowała w eliminacjach powiatowych, by wyłonić najlepszych. W Finale zmierzyły się 23 drużyny mieszane – po dwóch chłopców i dwie dziewczyny.

 

- Test wiedzy i rozmowa kwalifikacyjna były na wzór tych, które przechodzą kandydaci do policji, natomiast tor przeszkód był zmodyfikowany – uproszczony ze względu, że zawodnicy startowali w sztafecie. Przykładowo biegli z piłką trzykilogramową, a nie jak to ma miejsce w rzeczywistości z manekinem – wyjaśnia st. post. Bartosz Jędrak z Wydziału Doboru Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, który czuwał nad organizacją turnieju.

 

O tym, kto stanął na podium zdecydował test wiedzy. Dla laureatów przygotowaliśmy ciekawe nagrody, w tym drukarki i słuchawki multimedialne. Do grupy kibiców, którzy z największym zaangażowaniem dopingowali zawodników powędrowała duża paczka gadżetów od naszej Uczelni. Na trybunach zasiadło aż 250 osób!

 

Przy współpracy z Komendą Wojewódzką stworzyliśmy też tematyczne teczki, w których uczestnicy znaleźli materiały z podstawowymi informacjami. Teczki, jak podkreśla st. post. Bartosz Janicki, spotkały się z dużą sympatią.

 

- Kreowanie pozytywnego wizerunku policji i gry fair play – wymieniła po krótce cel konkursu podkomisarz Katarzyna Kałuża, która witała uczestników wydarzenia w imieniu Komendanta Wojewódzkiego w Łodzi inspektora Mariusza Krzystyniaka.

 

Turniej został podzielony na trzy etapy: test wiedzy, test sprawności fizycznej oraz rozmowę kwalifikacyjną.

 

-Nasza współpraca z Komendą Wojewódzką Policji obejmuje m.in. również udział policjantów w wykładach czy seminariach, gdzie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu przeciwdziałania przestępczości. Dzięki temu studenci mają okazję poznawać realia pracy policjanta oraz zdobywać cenne informacje na temat funkcjonowania służb mundurowych – zaznacza Mirosław Olszewski, Dyrektor Biura ds. współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym Społecznej Akademii Nauk.

 

Spotkania organizowane są dla studentów wielu kierunków: bezpieczeństwa narodowego, pedagogiki, informatyki, cyberbezpieczeństwa, administracji czy logistyki. Z wyższym wykształceniem pracę w mundurze może znaleźć każdy.

 

Turniej uświetnił koncert orkiestry reprezentacyjnej Komendy wojewódzkiej Policji w Łodzi.  

 

Więcej informacji: LINK