« wróć...II Międzynarodowe Warsztaty Naukowo-Dydaktyczne w Społecznej Akademii Nauk

Warsztaty zgromadziły specjalistów z USA, Niemiec i Polski, a także studentów SAN oraz zaproszonych uczelni wyższych.

Wśród prelegentów znaleźli się m.in. prof. dr Mark M. Michalski, były konsultant Banku Światowego i wykładowca Uniwersytetu Maryland University College (UMUC), oraz mgr inż. Michał Sakwa z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, którzy zaprezentowali najciekawsze referaty z obszaru cyber-bezpieczeństwa.

Tematyka obronności i współpracy służb na granicy polsko-białoruskiej była szeroko omawiana przez zaproszonych mundurowych: mjr. Adriana Zająca (Centrum przygotowań do misji zagranicznych), ref. Kacpra Michalskiego (Świętokrzyski Urząd Celno-Skarbowy), st. szer. Martynę Szydlik (Akademia Sztuki Wojennej) oraz st. post. Paulinę Piwowarczyk (KPP Skarżysko-Kamienna).

Podczas warsztatów, Witold Bruzda, Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska, przedstawił podstawy prawne działalności oraz praktyczne rozwiązania w zakresie napotykanych zagrożeń w ochronie środowiska. Gościem specjalnym wydarzenia był prof. Robert Janik z Instytutu für Pädagogik Europäische Integration Hamburg oraz wykładowca Politechniki Częstochowskiej.

Warsztaty prowadzone przez dr. Roberta Matysika i dr. Jarosława Przybytniowskiego były zwieńczeniem obchodów 30-lecia działalności Społecznej Akademii Nauk. Spotkanie miało formę otwartej wymiany poglądów, co podkreśliło profesjonalizm kadry SAN.

Na zakończenie, ppłk Jacek Jarzyna, opiekun kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne, podziękował uczestnikom za liczny udział i zaprosił na kolejny etap zajęć terenowych z obszaru bezpieczeństwa, które odbędą się we wrześniu w Licencjonowanej Szkole Żeglarstwa PZŻ w Wilkasach.