« wróć...Inspirująca Historia Osobista studentki SAN

Przez trudności do triumfu: Inspirująca historia Agnieszki

Agnieszka Kaszuba-Gałka, absolwentka Społecznej Akademii Nauk, emanuje inspiracją poprzez niezwykłą siłę charakteru i determinację, jaką wykazała się w trakcie swojej życiowej podróży oraz podczas studiów w Społecznej Akademii Nauk. Jej historia to kwintesencja odwagi i poświęcenia dla rodziny, a jednocześnie świadectwo siły ludzkiego ducha w pokonywaniu życiowych przeciwności. 

 

W momencie, gdy Agnieszka decydowała się na ponowne podjęcie nauki, musiała zmierzyć się z obawami związanymi z długą przerwą od matury oraz odpowiedzialnościami matki dwójki dzieci. Przez to, co nazywa "trudnym życiem", związanym z przemocą psychiczną i tragiczną śmiercią małżonka, odważyła się podjąć decyzję o zmianie swojego życia. 

Od obaw przed studiami do spełnienia w psychologii

Jej zainteresowanie psychologią narodziło się w trakcie konieczności skonsultowania się z psychologiem w sprawie trudnej rozmowy z dziećmi na temat śmierci ojca. To spotkanie okazało się punktem zwrotnym, gdy psycholog dostrzegł w Agnieszce niebywałą intuicję psychologiczną. Te słowa stały się iskrą, która pobudziła ją do refleksji nad swoimi umiejętnościami. 

 

 

"Ma Pani niebywałą intuicję psychologiczną, powinna Pani coś z tym zrobić"

– te słowa otworzyły przed nią zupełnie nowy rozdział w życiu. Po kilku miesiącach zastanowienia postanowiła, że to właśnie jest moment, aby zrealizować swoje marzenie o studiach. Pomimo obaw o wiek i przyszłe wyzwania, Agnieszka podjęła decyzję o studiowaniu psychologii, a wybór Społecznej Akademii Nauk okazał się strzałem w dziesiątkę. 

Społeczna Akademia Nauk jako kluczowy punkt zwrotny

"Początki były dosyć trudne, bo nie wiedziałam, jak się odnajdę. Natomiast już po pierwszym zjeździe, mimo bólu głowy z emocji, wiedziałam, że to będzie cudowna przygoda." 

 

Społeczna Akademia Nauk stała się miejscem, gdzie Agnieszka nie tylko zdobyła wiedzę, ale również przeszła proces autoterapii, poukładania swojego życia i rozwinięcia intuicji psychologicznej. Zamiast bać się zmiany, odważyła się spojrzeć w przyszłość z optymizmem. 

Studia jako klucz do zrozumienia siebie i innych

Dziś, po zakończeniu studiów i obronie pracy magisterskiej, Agnieszka nie tylko jest dumna z osiągnięć, ale również aktywnie wykorzystuje swoją wiedzę i doświadczenie, pracując z dziećmi niepełnosprawnymi. Jej historia to nie tylko opowieść o edukacyjnym sukcesie, lecz również o sile, jaka tkwi w pokonywaniu trudności i realizowaniu pasji. 

Działanie dla dobra innych: Praca Agnieszki po studiach

Aktualnie, Agnieszka zaangażowana jest w kampanię "Rodzina jest dla dzieci" i kontynuuje rozwijanie swoich zainteresowań w obszarze psychologii rozwojowej, psychonkologii oraz psychologii traumy.

 

Jest inspiracją dla tych, którzy mierzą się z życiowymi trudnościami, pokazując, że determinacja i wiara w siebie są kluczowe w osiąganiu celów nawet w najtrudniejszych chwilach. Jej droga od mroku przeszłości do błysku nadziei stanowi wzór siły i inspiracji dla innych. 

Źródło inspiracji

Historia Agnieszki to inspirujący przykład dla wielu osób, dowodzący, że mimo trudności życiowych, z determinacją, wsparciem oraz podjęciem pewnych z początku ryzykownych decyzji można osiągnąć sukces i spełnić swoje życiowe cele.