« wróć...Konferencja społeczności nepalskiej w Polsce

W niedzielę w godz. 16.00-20.00 w budynku SAN (aula 6) odbyła się konferencja społeczności nepalskiej w Polsce.

W czasie konferencji, w której udział wzięło ponad 100 uczestników, przemawiał Saigrace Pokharel, mówca motywacyjny i poeta z Nepalu. Gośćmi byli m.in. honorowy konsul Nepalu w Polsce, dr Bodha Raj Subedi będący specjalistą chirurgii ogólnej i onkologicznej oraz założyciel i wieloletni przewodniczący Stowarzyszenia Nepalczyków w Polsce, a także przedstawiciele nepalskich organizacji działających w naszym kraju.

Spotkanie rozpoczęło się odśpiewaniem hymnu nepalskiego, a oprócz wysłuchania wykładów i przemówień uczestnicy konferencji mieli możliwość posłuchania oryginalnej muzyki nepalskiej wykonanej na żywo.

Organizatorami konferencji byli nasi studenci oraz absolwenci anglojęzycznego kierunku Management. Ze strony SAN gości przywitał prof. Michał Szostak, prodziekan ds. programów międzynarodowych warszawskiego Wydziału Nauk o Zarządzaniu i Bezpieczeństwie.