« wróć...Łódzkie Dni Informatyki, największy event z obszaru ICT w województwie

Łódzkie Dni Informatyki w tym roku trwały od 7 do 9 listopada w gmachu Politechniki Łódzkiej i Uniwersytetu Łódzkiego. Łódzkie Dni Informatyki to szereg bezpłatnych wykładów, warsztatów oraz targi pracy dedykowane tylko i wyłącznie branży IT. Tegoroczna tematyka wydarzenia skupiona była wokół sztucznej inteligencji.

Wśród prelegentów pierwszego dnia wydarzenia znalazła się prorektor ds. Nauki Społecznej Akademii Nauk prof. dr hab. inż. Danuta Rutkowska z wykładem „Od testu Turinga do generatywnej sztucznej inteligencji”.

Klaster ICT Łódź, organizator Łódzkich Dni Informatyki, przyznał też stypendia dla laureatów konkursu na Studencki Łódzki[a] Programista[ka] roku po 5 tys. zł dla studentów Społecznej Akademii Nauk, Politechniki Łódzkiej i Uniwersytetu Łódzkiego.

W ramach eventu zostały przeprowadzone konkursy. Laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez Społeczną Akademię Nauk. 10 bonów do sieci sklepów Komputronik w imieniu Uczelni przekazał Mirosław Olszewski, Dyrektor Biura ds. współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym. Odebrał je Adam Owczarek, Dyrektor Biura Klaster LODZistics.

Nasza Uczelnia jest także uczestnikiem Łódzkiego Klastera ICT, czyli powstałego 1 lipca 2012 roku stowarzyszenia skupiającego przedsiębiorstwa branży IT, instytucje otoczenia biznesu oraz łódzkie uczelnie.