« wróć...Marzec miesiącem Fizjoterapii SAN

W marcu odbyły się warsztaty z dziedziny Fizjoterapii. Praktyczne zajęcia zgromadziły około 200 zainteresowanych uczestników.

 

Pierwsze spotkanie prowadzone przez mgr inż. Wojciecha Marszałka przedstawiciela firmy TECHNOMEX obejmowały przegląd systemów analizy ruchu, pokazy praktyczne systemu Xsens, EMG firmy Delsys i przede wszystkim pokaz najnowszego sprzętu Baiobit firmy Technomex, który jest innowacyjnym, bezprzewodowym urządzeniem medycznym umożliwiającym szybką i nieinwazyjną ocenę ruchów pacjenta dzięki raportom przetwarzanym w czasie rzeczywistym. Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się szczegółowo z każdym elementem każdego ze sprzętów oraz poznania nowych, niedostępnych jeszcze dla każdego nowych technologii w dziedzinie Fizjoterapii. Ten sprzęt został również zakupiony przez Uczelnię SAN, aby jak najlepiej przygotowywać naszych studentów do pracy w zawodzie.a

 

Pierwsze spotkanie prowadzone przez mgr inż. Wojciecha Marszałka przedstawiciela firmy TECHNOMEX obejmowały przegląd systemów analizy ruchu, pokazy praktyczne systemu Xsens, EMG firmy Delsys i przede wszystkim pokaz najnowszego sprzętu Baiobit firmy Technomex, który jest innowacyjnym, bezprzewodowym urządzeniem medycznym umożliwiającym szybką i nieinwazyjną ocenę ruchów pacjenta dzięki raportom przetwarzanym w czasie rzeczywistym. Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się szczegółowo z każdym elementem każdego ze sprzętów oraz poznania nowych, niedostępnych jeszcze dla każdego nowych technologii w dziedzinie Fizjoterapii. 

 

Ten sprzęt został również zakupiony przez Uczelnię SAN, aby jak najlepiej przygotowywać naszych studentów do pracy w zawodzie fizjoterapeuty.

Kolejny warsztat prowadzony był przez Panią Annę Krzyżańską, również przedstawicielkę firmy TECHNOMEX, skupiał się na pokazie Egzoszkieletu, przenośnego, bionicznego szkieletu przeznaczonego do użytku w celach rehabilitacyjnych dla każdego pacjenta z porażeniem lub niedowładem kończyn dolnych. Przedstawiony został cały proces budowy egzoszkieletu Ekso NR, przeciwskazania, kwalifikacji praz programu przygotowań do chodzenia. Dzięki uprzejmości Pana Pawła, pacjenta z uszkodzonym rdzeniem kręgowym między Th-LS uczestnicy mogli zobaczyć jak działa egzoszkielet w praktyce i poznać jego mechanizm.

"Czekałem na ten moment...każdego dnia, od momentu wypadku, by dziś moc spojrzeć na Was z tego samego poziomu...".  - Pan Paweł, pacjent 

 

Każdy z uczestników warsztatów, po ich zakończeniu otrzymał dyplom udziału w wydarzeniu. 


Dziękujemy za tak liczne przybycie i życzymy dla wszystkich jak największego rozwoju w dziedzinie Fizjoterapii.