« wróć...Mikołajkowy Turniej Strzelecki

Już 6 grudnia na strzelnicy w gminie Sulmierzyce swoje umiejętności strzeleckie będą sprawdzać uczniowie szkół ponadpodstawowych, którzy wezmą udział w Mikołajkowym Turnieju Strzeleckim.

Społeczna Akademia Nauk wspiera to wydarzenie!

Turniej jest adresowany do uczniów szkół ponadpodstawowych, w szczególności klas, które realizują profil mundurowy. Adresatami są przedstawiciele szkół z powiatów: zduńskowolskiego, sieradzkiego, łaskiego, pajęczańskiego, wieluńskiego, wieruszowskiego oraz bełchatowskiego. Szkoła może wytypować jedną 3-osobową drużynę. Uczestnicy będą używać broni pneumatycznej.

 

Mikołajkowy Turniej Strzelecki odbędzie się 6 grudnia w strzelnicy w gminie Sulmierzyce (powiat pajęczański).

Zapisy trwają do 30 listopada. Wszelkie informacje można uzyskać pod numerem telefonów: 693 823 930, 512 329 092.

Celem Turnieju jest popularyzacja strzelectwa jako alternatywnej formy uprawiania sportu, aktywizacji młodzieży i rozwijanie umiejętności uczniów aspirujących do pracy w służbach mundurowych.

 

Głównym organizatorem jest Wojskowe Centrum Rekrutacji w Sieradzu, współorganizatorem Klub Strzelecki 10. Wśród Partnerów wydarzenia jest Społeczna Akademia Nauk. Patronat nad wydarzeniem objęło Kuratorium Oświaty w Łodzi.

 

Społeczna Akademia Nauk w tym roku zawarła porozumienie z WCR w Sieradzu w związku z prowadzonym przez Uczelnię kierunkiem bezpieczeństwo narodowe, cyberbezpieczeństwo (podyplomowe), czy specjalności na zarządzaniu – zarządzanie bezpieczeństwem. Porozumienie umożliwia odbywanie praktyk w WCR Sieradz studentom z kierunków jak zarządzanie, logistyka, czy bezpieczeństwo narodowe. 

Pomysłodawcą Mikołajkowego Turnieju Strzeleckiego był Dyrektor Biura ds. współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym SAN Mirosław Olszewski, a roli głównego organizatora podjął się WCR Sieradz.

SAN również będzie miał okazję do udziału w turnieju wystawiając swoją reprezentację. 

 

Gratulujemy inicjatywy i życzymy powodzenia!