« wróć...Mikołajkowy Turniej Strzelecki we współpracy z SAN

 

 

Mikołajkowy Turniej Strzelecki był efektem współpracy kilku Partnerów Społecznej Akademii Nauk. Była to niecodzienna promocja zawodu mundurowego oraz możliwości kształcenia w tym kierunku. W zabawie wzięło udział aż 45 uczestników!

 

Społeczna Akademia Nauk, Instytut Bezpieczeństwa Narodowego SAN, Wojskowe Centrum Rekrutacji w Sieradzu, Klinika WOLMED, Okręgowy Klub Strzelecki „10-tka” i Gmina Sulmierzyce połączyły siły i zorganizowały dla młodzieży Mikołajkowy Turniej Strzelecki. Reprezentanci przyjechali ze szkól z sześciu powiatów: zduńskowolskiego, łaskiego, wieluńskiego, bełchatowskiego, sieradzkiego i pajęczańskiego.  

 

"Cieszy mnie ogromne zaangażowanie naszych Partnerów w to przedsięwzięcie. Naszym celem było stworzenie ciekawej formy promocji kierunków takich jak bezpieczeństwo narodowe i wewnętrzne, ale i samego zawodu wojskowego oraz strzelectwa sportowego. Grudzień jest wyjątkowym czasem, dlatego chcieliśmy też wyjątkowej formy wydarzenia. Cieszy mnie sukces Turnieju i tak liczne uczestnictwo młodzieży, która widać, że chce rozwijać się w zawodach związanych z bezpieczeństwem"

- podkreśla Mirosław Olszewski, Dyrektor Biura ds. współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym SAN

"Jest to okazja, aby promować służbę wojskową, ale nie tylko. Dla tych młodych ludzi to też okazja, aby się spotkać, zintegrować, zobaczyć jak wygląda nauka w klasie mundurowej, jakie są możliwości na przyszłość dla nich" – mówi ppł. Daniel Jurewicz, Szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Sieradzu

Wydarzenie współorganizowane było z udziałem studentów Społecznej Akademii Nauk, które było też okazją do podnoszenia kompetencji zawodowych w zakresie organizacji projektów i zarządzania, a jednocześnie okazją do stymulacji aktywności studenckiej i prezentacji prospołecznego zaangażowania społeczności akademickiej uczelni.

 

Zwycięzcy drużynowi:

I miejsce - Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Kleszczowie

II miejsce - Zespół Szkół im. H. Sienkiewicza w Pajęcznie

III miejsca - Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. Gen. Ludwika Czyżewskiego w Bełchatowie

 

Na podium w klasyfikacji indywidualnej stanęli:

I miejsce - Iga Czaja - Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Kleszczowie

II miejsce - Wiktor Belica - Zespół Szkół im. H. Sienkiewicza w Pajęcznie

III miejsca - Oskar Prozner - I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu

 

Nagrody dyplomy i medale uroczyście wręczyli Szef WCR Sieradz płk Daniel Jurewicz, Sekretarz Gminy Sulmierzyce Pani Anna Szydłowska oraz prezes Okręgowy Klub Strzelectwa Sportowego "10-ka" Pan Sławomir Dziegieć.

 

 

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Zachęcamy do obejrzenia relacji z Mikołajkowego Turnieju Strzeleckiego:

Link