« wróć...Noc Muzeów w SAN 

 

 

 

Noc Muzeów jest imprezą ogólnoeuropejską, podczas której swoje programy pokazują nie tylko muzea, ale także inne placówki i instytucje, które związane są z kulturą, życiem publicznym czy nauką. Jest to jedna z najlepiej rozpoznawalnych imprez kulturalnych w stolicy ciesząca się ogromną popularnością.

 

Podczas wydarzenia Studenci SAN wraz z Mariną Hulią, koordynatorką międzykulturową, zaprezentują tradycyjne tańce czeczeńskie oraz pieśni ukraińskie. Ponadto odbędzie się prezentacja książki pt." Akademik" autorstwa Mariny Huli i Konrada Maickiego, wykładowcy SAN.

 

Zapraszamy!

Neon workshop - warsztat tworzenia instalacji świetlnej | godz. 20.00 - 24.00

Warsztaty dla tych, którzy fascynują się kolorem i światłem i chcieliby spróbować sowich sił w procesie tworzenia neonu. Zajęcia poprowadzi wykładowca grafiki w SAN dr Krzysztof Ćwiertniewski.

Jak zrobić Ex Libris? – warsztaty tworzenia pieczątek metodaą linorytu | godz. 20.00 - 23.00

Technika linorytu, czyli technika wypukłego druku, polega na wyżłobieniu w linoleum przy pomocy dłut, wzoru, który odbija się później na papierze. Podczas Nocy Muzeów dr Paweł Łyjak pokaże jak w prosty sposób wykonać stempel oraz opowie jak tą techniką tworzy się prace artystyczne. Podczas warsztatu każdy będzie miał możliwość wykonać własną pieczątki z linoleum i odbić ją na specjalnej prasie drukarskiej.

Beauty Night -  warsztat makijażu wieczorowego | godz. 20.00 - 23.00

Podczas nocy muzeów uczestnicy będą mieli okazję poznać kilka tajników dobrego makijażu, dowiedzieć się jakie kolory do nich pasują oraz zrobić make-up pod okiem naszej wykładowczyni mgr Ilony Kurowickiej-Durdy.

Poznaj BAIOBIT - innowacyjne, bezprzewodowe urządzenia do diagnostyki w rehabilitacji | godz. 20.00 - 22.00

Baiobit firmy Technomex, jest innowacyjnym, bezprzewodowym urządzeniem medycznym umożliwiającym szybką i nieinwazyjną ocenę ruchów pacjenta dzięki raportom przetwarzanym w czasie rzeczywistym. Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się szczegółowo z każdym elementem każdego ze sprzętów oraz poznania niedostępnych jeszcze dla każdego nowych technologii w dziedzinie fizjoterapii. Warsztat poprowadzi dr Justyna Rdzanek.

Masz głos! - warsztat radiowy | godz. 20.00 - 22.00

Pod okiem red. Pawła Malinowskiego, wykładowcy SAN i Kierownika Redakcji Aktualności programu Czwartego Polskiego Radia, uczestnicy będą mogli poczuć jak dziennikarze i nagrać własną audycję radiową. Podczas warsztatu ponadto będzie można dowiedzieć się jak wygląda praca w radiu, a także jak się tworzy serwis informacyjny oraz inne audycje.

Sztuka kolażu - warsztat graficzny | godz. 21.00 - 24.00

Podczas warsztatu prowadzonego przez dr hab. Marię Piątek, prof. SAN, uczestnicy biorący udział w warsztacie będą mieli okazję do stworzenia własnego kolażu oraz zapoznania się z ciekawymi informacjami na temat historii sztuki.

Magia Green-screena - praktycznie wykorzystanie tła w materiałach video | godz. 20.00 - 24.00

Uczestnicy tego warsztatu dowiedzą się czym jest green screan, jak z niego korzystać czy też jakie zastosowania ma to narzędzie. Zajęcia dobywać się będą w naszym studio telewizyjnym a prowadzić je będą uzdolnieni Studenci kierunków Dziennikarstwo i komunikacja społeczna oraz Organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej.