« wróć...Nowe możliwości dla Studentów SAN!

Stowarzyszenie Pro Civium, jest jednym z największych w kraju praktykodawców dla studentów, od 2019 roku realizuje projekt "Wiedza - Edukacja - Resocjalizacja", wspierany przez Fundację PZU.  Do połowy 2024 roku praktyczne doświadczenie zdobyło tam już ponad pół tysiąca studentów. Stowarzyszenie od lat współpracuje z wieloma uczelniami, w tym z Uniwersytetem Zielonogórskim oraz z Społeczną Akademią Nauk w Łodzi i Warszawie.

Umowa trójstronna, łącząca Pro Civium z Uniwersytetem Zielonogórskim oraz Społeczną Akademią Nauk, została podpisana przez dr. hab. Romana Patorę, prof. SAN, Rektora SAN, prof. dr. hab. Wojciecha Strzyżewskiego, Rektora UZ oraz Izabelę Jarczewską- Prezesa Zarządu.

Przed nami wiele wyzwań i inicjatyw. Studenci obu uczelni zostaną zaangażowani w działania programowe zlecone przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Edukacyjnego, w ramach Rządowego Programu Wspierania Rozwoju Organizacji Poradniczych. Dodatkowo, kadra naukowa obu uczelni wzmocni działania merytoryczne Stowarzyszenia.

Zakres naszej współpracy znacznie się poszerzył. Kanwą do zmiany schematu współpracy, jest dobrze zapowiadająca się współpraca z kilkoma jednostkami penitencjarnymi w kraju, a co za tym idzie możliwość tworzenia i wdrażania programów readaptacyjnych dla osadzonych. Ale przede wszystkim, chęć wspólnych badań, organizacji wydarzeń i wymian studenckich. Ponadto, podjęliśmy się realizacji zadania publicznego, którego częścią jest zaangażowanie w projekt środowisk akademickich i studentów- mówi Izabela Jarczewska, Prezes Zarządu Stowarzyszenia.