« wróć...Pod hasłem „Innowacja jako narzędzie przyszłości” odbyła się pierwsza Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa w Bełchatowie. 

-Przedsiębiorcy chcą się spotykać. I to częściej, niż mi się wydawało! Chcą widzieć i wiedzieć jak można zwiększyć konkurencyjność, jak wspólnie realizować kontrakty w Szwajcarii, czy dużo bardziej wymagającej Ameryce. Mamy niesamowicie duży potencjał, nasze firmy pracują na każdym z kontynentów, w najdziwniejszych zakątkach świata, tylko nikt o tym nie wie. Koniecznie trzeba to zmienić – dzieli się swoimi wnioskami dr Błażej Mielczarek, jeden z członków komitetu organizacyjnego konferencji. 

 

Zadaniem Interdyscyplinarnym Konferencji Naukowej „Innowacja jako narzędzie przyszłości” było zebranie w jednym miejscu osób odpowiedzialnych za kształtowanie omawianych zmian w Polsce tj.: przedsiębiorców, naukowców oraz osób zajmujących się tworzeniem procedur i możliwości dla polskiego biznesu. 

 

- Zauważamy, że jest to jedna z niewielu konferencji, która ma tak praktyczny wymiar. Chcemy tu przede wszystkim promować projekty wdrożeniowe, projekty innowacyjne. Nie chcemy tu rozmawiać o rozwiązaniach potencjalnych, tylko mówimy o konkretnych projektach, które są już wdrażane, mają patenty, które mają zastosowanie, ale nie są na tyle znane i na tyle finansowane na ile mogłyby być. Liczymy, że to wyzwoli oddolną inicjatywę gospodarcza w regionie i nie tylko mówi prof. SAN dr Łukasz Prysiński.