« wróć...Podsumowanie wykładu "Z anatomią człowieka na Ty!"

Darmowy wykład z cyklu "Z anatomią człowieka na Ty!" cieszył się ogromnym zainteresowaniem studentów i wykładowców Filii SAN w Szczecinku. 

 

Tematem spotkania były parestezje, czyli drętwienie dłoni, które dotyka wielu ludzi, niezależnie od wieku. Wykład, prowadzony przez doświadczonego fizjoterapeutę ze Szczecinka, Wojciecha Jakimca, miał na celu propagowanie wiedzy na temat tego schorzenia, szczególnie w kontekście osób przebywających w długotrwałej pozycji siedzącej, w tym także studentów.

 

Wojciech Jakimiec nie tylko omówił najczęstsze przyczyny parestezji, ale także przekazał wiedzę na temat metod leczenia i zapobiegania tej przypadłości. Nie zabrakło także "tajników" autodiagnozy, które pomogą zrozumieć tę dolegliwość jeszcze lepiej.

 

Spotkanie odbyło się we współpracy ze Stowarzyszeniem Porozumienie Samorządowe Powiatu Szczecineckiego, którego reprezentantem był Wojciech Jakimiec, oraz Małgorzata Kubiak-Horniatko, pracownik dydaktyczny Filii SAN w Szczecinku. Wykład cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a blisko setka studentów wraz z wykładowcami aktywnie uczestniczyła w prezentacji.

 

Więcej informacji na temat działalności Wojciecha Jakimca można znaleźć na stronie Stowarzyszenia Porozumienie Samorządowe Powiatu Szczecineckiego, którego aktualności można śledzić pod adresem: LINK