« wróć...Przez obiektyw artysty: Spotkanie z Janem Borowikiem,wystawa artysty oraz konkurs

Fotograf Jan Borowik to niezwykły artysta, pasjonat przyrody i magii wschodów i zachodów słońca, dla którego obiektyw stał się synonimem nieustannej fascynacji światem natury. Jego artystyczna podróż zaczęła się od zakupu aparatu, który stał się dla niego narzędziem twórczym ale także medium, dzięki któremu mógł wyrażać swoją głęboką miłość do natury. 

 

Uczył się sztuki fotografii pod okiem znanej artystki, Małgorzaty Tymińskiej, która stała się dla Jana nie tylko mentorką, ale również inspiracją do poszukiwania indywidualnego wyrazu artystycznego. 

 

Fotograf kieruje się słowami Roberta Bressona: „Staraj się pokazać to, czego bez Ciebie, nikt by nie zobaczył.” To motto stało się dla niego drogowskazem w działaniu. 

Spotkanie z artystą oraz wystawa odbędzie się 6 grudnia 2023r. o godz. 13:00 w auli nr. 6 w SAN Warszawa. 

Dodatkowo podczas spotkania będzie możliwość wysłuchania fascynującego występu płynącego z serca białoruskiej skrzypaczki Maimuni Amadu Murashko. Jest to niezwykła artystka która reprezentowała Białoruś na Eurowizji w 2015 roku, zdobywając uwagę i serca publiczności swoim niepowtarzalnym talentem muzycznym. 

 

Jej udział w jednym z najważniejszych europejskich konkursów muzycznych sprawił, że stała się rozpoznawalną postacią nie tylko w Białorusi, ale i za granicą. Jej pełne pasji wykonanie na Eurowizji zdobyło uznanie krytyków i przyczyniło się do jej miejsca w historii białoruskiej sceny muzycznej.

 

Nie przegap tego niepowtarzalnego wydarzenia, które połączy światy sztuki fotografii i muzyki, tworząc niezapomnianą atmosferę pełną inspiracji i emocji. Spotkanie z Janem Borowikiem i Maimuną Amadu Murashko to wyjątkowa podróż przez świat kreatywności i talentu, która pozostawi trwałe wrażenie w sercach wszystkich uczestników.

 

Zapraszamy serdecznie na tę artystyczną podróż i zapoznania się z twórczością artystki: KLIKNIJ W LINK

 

Konkurs "Krajobraz w Obiektywie: Przyroda w Twoim Kadrze"

Nawiązując do wydarzenia zapraszamy wszystkich miłośników fotografii do udziału w naszym fascynującym konkursie "Krajobraz w Obiektywie: Przyroda w Twoim Kadrze". Celem konkursu jest ukazanie piękna przyrody poprzez unikalne spojrzenie i artystyczne podejście do fotografii krajobrazowej.

 

Terminy:

  • Data zakończenia konkursu: 05.12.2023r. do godziny 12:00
  • Data ogłoszenia wyników: 06.12.2023r. 13:00- podczas spotkania z fotografem Janem Borowikiem 

 

Temat:

Zachęcamy do eksploracji różnorodności krajobrazów oraz uchwycenia ich piękna w kadrze. Niech Twoje zdjęcie przekazuje unikalną perspektywę, subtelne detale i emocje związane z przyrodą.

 

Forma przesłania prac:

Prace należy przesyłać drogą mailową na warszawa@san.edu.pl. Każdy uczestnik powinien dołączyć podpisany plik ze zdjęciem oraz informacjami kontaktowymi, takimi jak: imię, nazwisko, telefon, kierunek studiów i rok nauki. Dodatkowo, prosimy o załączenie informacji o potwierdzeniu posiadania praw autorskich oraz potwierdzenie samodzielnego wykonania przesłanej pracy.

 

Nagrody:

I miejsce: Voucher o wartości 300zł do Wyjątkowy Prezent + Dyplom.

II miejsce: Voucher o wartości 200zł do Wyjątkowy Prezent + Dyplom.

III miejsce: Voucher o wartości 100zł do Wyjątkowy Prezent + Dyplom.

 

Pamiętaj, że Twoje zdjęcie może stać się częścią wernisażu, który odbędzie się podczas ogłaszania wyników. Zachęcamy do uczestnictwa i dzielenia się swoją pasją do fotografii krajobrazowej!