« wróć...Rok akademicki 2023/2024 Filii SAN w Warszawie oficjalnie otwarty

2 października odbyła się uroczystość Inauguracji Społecznej Akademii Nauk filii w Warszawie. Sala przepełniła się ponad 200 osobami w tym również zaproszonymi gośćmi.

Wydarzenie rozpoczęło się od wprowadzenia orszaku profesorskiego oraz sztandaru Społecznej Akademii Nauk. Zebranych gości oraz nowych studentów powitał Dyrektor Organizacyjny Filii SAN w Warszawie, dr Maciej Dębski, profesor Społecznej Akademii Nauk, tym samym rozpoczynając uroczystość.

Następnie zabrał głos Rektor Społecznej Akademii Nauk, profesor dr hab. Roman Patora. Podczas przemówienia inauguracyjnego w Warszawie mogliśmy wysłuchać historii naszej Uczelni a także aspektów, które przez lata wpływały na rozwój i dotychczasowe wyniki studentów SAN.

W trakcie uroczystości doszło także do wręczenia nominacji na profesorów Społecznej Akademii Nauk. Wyróżnienie otrzymali: dr Aleksandra Gradowska, dr Arkadiusz Kujawa oraz dr Adam Kruk. Po uroczystym ślubowaniu nowych studentów przez Rektora Uczelni i wystąpieniu absolwenta SAN, nastąpił występ artystyczny studentów z Akademika Społecznej Akademii Nauk pod okiem Koordynatorki Międzykulturowej SAN Mariny Hulii.  Kolejnym punktem programu był wykład inauguracyjny, który wygłosił prof. Witold Orłowski , pt. "Czy widać granice wzrostu gospodarczego?".

Na tą ważną dla nas uroczystość przybyli również licznie zaproszeni goście. Wśród nich znaleźli się m.in. Generał brygady Kazimierz Dyński – szef Zarządu Obrony Powietrznej i Przeciwlotniczej, mecenas Jacek Stefański, Sławomir Zieliński – prezenter, dziennikarz radiowy i telewizyjny, były dyrektor TVP1, wykładowca SAN, Krzysztof Zgorzałek – kapitan PLL LOT, Adelajda Sarzec- Tragarz – kapitan PLL LOT, Grzegorz Kozak – dziennikarz, prezenter telewizyjny Polsat Wydarzenia 24, wykładowca SAN, Klaudiusz Ostrowski- Zastępca Burmistrza Dzielnicy Ursynów, Aldona Orman– aktorka telewizyjna i filmowa, poseł Ryszard Petru  oraz wiele innych znakomitych osobistości z różnych dziedzin życia publicznego i naukowego.

Cała uroczystość stanowiła niezapomniany moment refleksji oraz inspiracji, który zapisał się w pamięci społeczności akademickiej SAN i dał początek nowemu roku akademickiego w Społecznej Akademii Nauk w Warszawie.

Warto dodać, że całość wydarzenia była transmitowana na żywo na platformie Facebook:

Zobacz zapis transmisji z Inauguracji

Wszystkim serdecznie dziękujemy za przybycie i życzymy powodzenia w nowym roku akademickim!