« wróć...San i Dzień Dziecka w Sędziejowicach

Dzięki współpracy Społecznej Akademii Nauk, Służb Mundurowych, Zespołowi Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Sędziejowicach im. Powstańców 1863 roku, publicznemu Przedszkolu w Sędziejowicach oraz Wójta Gminy Sędziejowice Pana Dariusza Cieślaka udało się zorganizować niesamowite wydarzenie, które poprzez zabawę edukowały najmłodszych w kwestiach bezpieczeństwa.

Na brak atrakcji nie można było narzekać! Dzieciaki mogły skorzystać między innymi z zorganizowanych wystaw i aktywności przez takie służby jak Siły Zbrojne, Straż Pożarna, Policja, Areszt Śledczy, Centrum Zarządzania Kryzysowego w Łodzi, konkursów plastycznych oraz quizów zorganizowanych przez naszych studentów, gier i zabaw przeprowadzanych przez animatorki, a nawet z dmuchanych zamków.

Projekt ten miał na celu kształcenie bezpiecznych wzorców i zwiększanie świadomości w kontekście działania najróżniejszych służb mundurowych, abyśmy zawsze mogli czuć się bezpiecznie. Jesteśmy przekonani, że zadanie to zostało w pełni zrealizowane, a najmłodsi zapamiętają ten dzień jeszcze przez bardzo długi czas.

Fundatorami nagród była Społeczna Akademia Nauk, upominki przygotowała Gmina Sędziejowice oraz KW PSP w Łodzi.

Cieszymy się, że nasza uczelnia była istotną częścią tego wydarzenia i mamy nadzieję, że przyszłość przyniesie takich eventów jeszcze więcej!