« wróć...SAN otrzymuje wyróżnienie od Wojskowego Centrum Rekrutacji

Społeczna Akademia Nauk doceniona przez WCR w Sieradzu

W pierwszych dniach nowego roku Społeczna Akademia Nauk odnotowała kolejne prestiżowe wyróżnienie. Tym razem to Wojskowe Centrum Rekrutacji (WCR) w Sieradzu doceniło zaangażowanie uczelni w współpracę. Spotkanie szefa WCR Sieradz, ppłk Daniela Jurewicza, z dyrektorem Biura ds. współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym SAN, Mirosławem Olszewskim, było okazją do omówienia planów na rok 2024 oraz przekazania serdecznych podziękowań za dotychczasową owocną współpracę.

Współpraca na kierunku Bezpieczeństwo, studiach podyplomowych w SAN

Wiosną ubiegłego roku SAN podpisała porozumienie z WCR, skoncentrowane na kierunkach studiów związanych z:

  • bezpieczeństwem narodowym,
  • cyberbezpieczeństwem
  • zarządzaniem bezpieczeństwem.

Porozumienie umożliwia studentom odbywanie praktyk w WCR Sieradz, poszerzając ich doświadczenie w obszarze zarządzania, logistyki i bezpieczeństwa narodowego.

 

Współpraca pomiędzy SAN a WCR opiera się również na opiniowaniu programów kształcenia zgodnie z aktualnymi potrzebami służb mundurowych. To partnerskie podejście ma na celu dostosowanie oferty edukacyjnej do realnych oczekiwań branży bezpieczeństwa.

Aktywności realizowane w ramach współpracy

Ostatnie wydarzenia promocyjne, takie jak udział w Mikołajkowym Turnieju Strzeleckim, zdobyły aprobatę środowiska. Efektem tych działań jest organizacja Zawodów Strzeleckich dla klas mundurowych, inaugurujących serię wydarzeń. Uczestnicy zawodów, mający plany związane z pracą w obszarze bezpieczeństwa, mają okazję skorzystać z oferty studiów wyższych SAN. Wojskowe Centrum Rekrutacji wspiera te inicjatywy, podkreślając korzyści dla żołnierzy, którzy jednocześnie studiują.

 

Społeczna Akademia Nauk jest dumna z uznania ze strony Wojskowego Centrum Rekrutacji i zobowiązuje się kontynuować owocną współpracę, kształcąc przyszłe pokolenia profesjonalistów w obszarze bezpieczeństwa narodowego.