« wróć...Spotkanie Izb Gospodarczych 

Spotkanie Izb Gospodarczych 

Społeczna Akademia Nauk aktywnie uczestniczyła w spotkaniu Izb Gospodarczych, które odbyło się 14 marca w Łodzi.

 

Mirosław Olszewski, Dyrektor Biura ds. współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym SAN, reprezentował uczelnię w spotkaniu, gdzie poruszano kluczowe kwestie dotyczące przyszłości samorządu gospodarczego w Polsce.

 

Izby gospodarcze w transformacji – jaka jest przyszłość dla rozwoju samorządu gospodarczego w Polsce? Od tego tematu Andrzej Arendarski, Prezydent Krajowej Izby Gospodarczej i Marek Kłoczko, Prezes Krajowej Izby Gospodarczej rozpoczęli czwartkowe spotkanie. Czy oferta Izb Gospodarczych jest atrakcyjna w odniesieniu do powstających licznych grup biznesowych? To pytanie, które rozpoczęło dyskusję. Wstęp do niej przedstawił Karol Pruski, Prezes Łódzkiej Izby Przemysłowo-Handlowej.

 

W trakcie debaty omówiono także najczęstsze oszustwa gospodarcze, wykorzystujące sytuację wojny i pandemii, oraz zagadnienia związane z Krajowym Systemem Elektronicznej Faktury, który wkrótce będzie obowiązywał.

 

Społeczna Akademia Nauk podkreśla znaczenie współpracy z Izbami Gospodarczymi jako istotny element edukacji swoich Studentów na kierunku Zarządzanie. Dzięki współpracy Uczelnia nie tylko śledzi nowe trendy w gospodarce i biznesie, ale także poszerza swoją ofertę miejsc do odbywania praktyk oraz staży dla studentów.

 

Spotkanie pozwoliło na nawiązanie ciekawych rozmów dotyczących pozyskiwania nowych partnerów dla Społecznej Akademii Nauk, co dodatkowo wspiera rozwój oferty edukacyjnej Uczelni.