« wróć...Studenci kierunku Bezpieczeństwo Narodowe wolontariuszami w projekcie “re-START”

“re-START” to opracowany i wdrożony w życie pomysł studentów studiów magisterskich kierunku Bezpieczeństwo Narodowe na emocjonalne wsparcie wychowanków Pogotowia Opiekuńczego nr 1 w Łodzi. Żacy dla swych młodszych przyjaciół przygotowali integracyjne spotkanie z grillem, grami i zabawami, a przede wszystkim czasem na szczere rozmowy z ogromną dozą życzliwości.

W dniu 3 czerwca 2023 roku na terenie łódzkiego Pogotowia Opiekuńczego nr 1 studenci studiów II stopnia w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi przeprowadzili woluntarystyczne działanie ukierunkowane na udzielenie emocjonalnego wsparcia wychowankom tej placówki. 

W organizację i przeprowadzenie profilaktycznego projektu zaangażowało się dwudziestu dwóch magistrantów kierunku Bezpieczeństwo Narodowe oraz dwie studentki psychologii. Organizatorzy przygotowali dla wychowanków pogotowia stoisko z grillem, gdzie dzieci mogły zjeść, ale też pomagać w przygotowywaniu posiłków, a także propozycje wielu gier towarzyskich oraz pokaz ratownictwa medycznego, w którym każde dziecko mogło pod okiem specjalistów ćwiczyć udzielanie pomocy przedmedycznej. Studenci - strażacy przygotowali stroje, które dzieci mogły przymierzyć. Opowiadali o swej trudnej służbie, dzielili się swoją wiedzą o zagrożeniach. 

 

Najważniejszym w projekcie był jednak czas na rozmowy. Wśród tematów znalazł się sport, muzyka, motoryzacja, ale przede wszystkim szczere dyskusje na wiele, niekiedy trudnych, tematów inicjowanych przez dzieci.    

Wielką satysfakcją dla studentów były wyłącznie pozytywne komentarze wychowanków po spotkaniu i zaproszenie do kontynuacji programu.