« wróć...Studenci Prawa z wizytą w Sądzie Najwyższym

Podczas wizyty studenci zwiedzili gmach Sądu Najwyższego pod przewodnictwem Pani Teresy Pyźlak, Głównego Specjalisty ds. wizerunku SN. Mieli również możliwość wzięcia udziału w dwóch rozprawach kasacyjnych Izby Karnej.

Pierwsza z nich dotyczyła zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, co wzbudziło szczególne zainteresowanie studentów. Druga sprawa obejmowała działania w zorganizowanej grupie przestępczej. Ze względu na dużą publiczność, sędziowie szczegółowo przedstawili stan faktyczny oraz ogłosili orzeczenia, dokładnie omawiając główne powody rozstrzygnięcia. Było to niezwykle pouczające doświadczenie, które pozwoliło studentom zobaczyć, jak prawo działa w praktyce.

Wizyta w Sądzie Najwyższym okazała się również cenną lekcją historii, prawa rzymskiego, a także okazją do przyjrzenia się z bliska pracy sędziów. Studenci mogli zobaczyć, jak wygląda codzienna praca w jednym z najważniejszych organów władzy sądowniczej w Polsce.