« wróć...Symulacja Rozpraw Sądowych w Społecznej Akademii Nauk

Symulacja Rozpraw Sądowych w Społecznej Akademii Nauk

26 maja 2024 roku w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi odbyła się symulacja rozpraw sądowych, która przyciągnęła studentów różnych kierunków oraz osoby z zewnątrz.

W ramach wydarzenia zorganizowano trzy różne sprawy:

1. Sprawa cywilna o zapłatę
  2. Sprawa cywilna o zasiedzenie
  3. Sprawa karna

Studenci kierunku Prawo mieli okazję wcielić się w różne role procesowe, takie jak sędzia, radca prawny, adwokat, strony pozwane i powodowe, uczestnicy postępowania, prokurator, oskarżony, pokrzywdzony oraz świadkowie. Dzięki temu mogli oni zdobyć praktyczne doświadczenie i lepiej zrozumieć zawiłości procedur sądowych.

Nad prawidłowym przebiegiem symulacji czuwały dr Agata Kołodziejska, prof. SAN oraz radca prawny mgr Beata Janik.

Symulacje rozpraw sądowych to kluczowy element kształcenia na kierunku Prawo w Społecznej Akademii Nauk, który umożliwia studentom praktyczne przygotowanie do przyszłej kariery zawodowej.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział oraz zaangażowanie.