« wróć...Szeroki wachlarz działań edukacyjnych w SAN

18 grudnia Filia SAN w Kielcach zorganizowała serię warsztatów skierowanych do maturzystów oraz uczniów klas III. W ramach tych działań, uczestnicy mieli okazję zdobyć cenne informacje na temat zdawania egzaminu na prawo jazdy, możliwości pracy w logistyce i transporcie, oraz rozpoczęcia służby w Wojsku Polskim.

 

Warsztaty poprowadził dr Łukasz Wróbel, Dziekan Filii SAN w Kielcach, który jednocześnie jest doświadczonym egzaminatorem kandydatów na kierowców. Dziekan Wróbel dzielił się swoim 12-letnim doświadczeniem zarówno w pracy w transporcie międzynarodowym i krajowym, jak i w służbie wojskowej. Uczestnicy warsztatów mieli okazję poznać szczegóły dotyczące egzaminowania, a także dowiedzieć się o najczęściej popełnianych błędach na egzaminach prawa jazdy.

Główne cele spotkań to prowadzenie działań prewencyjnych z zakresu bezpieczeństwa, promocja bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz przedstawienie zakresu szkolenia i egzaminowania na różne kategorie prawa jazdy. Ponadto, uczniowie mieli okazję dowiedzieć się o warunkach pracy, płacy, rozwoju i perspektywach zawodowych w obszarze logistyki i transportu. Dziekan Wróbel przedstawił również uwarunkowania wstąpienia do Wojska Polskiego, charakterystykę jednostek wojskowych oraz procesy szkoleniowe.

 

Dodatkowo, Filia SAN w Kielcach posiada kierunek "Bezpieczeństwo Wewnętrzne", który może być atrakcyjny dla uczestników warsztatów zainteresowanych tym obszarem studiów. Uczestnicy mieli okazję poznać specyfikę kształcenia w tej dziedzinie, co może wpłynąć na ich decyzje dotyczące wyboru przyszłej ścieżki edukacyjnej.

 

Podsumowując, zorganizowane warsztaty były nie tylko okazją do zdobycia praktycznej wiedzy, ale również szansą na rozwinięcie zainteresowań i podjęcie świadomych decyzji dotyczących przyszłej kariery zawodowej czy edukacyjnej.