« wróć...Tydzień Przedsiębiorczości Społecznej Akademii Nauk!

Tydzień Przedsiębiorczości 2024

Mamy świadomość, jak ważne jest zbieranie praktycznych doświadczeń zawodowych. Wszyscy pamiętamy ten dreszczyk emocji towarzyszący pierwszym pracowitym krokom w świecie zawodowym – od udziału w rozmowach rekrutacyjnych po rozwijanie własnych umiejętności. Jako Uczelnia pragniemy uczynić drogę na rynek pracy jak najbardziej płynną i sprawną, by mogli zaprezentować się z jak najlepszej strony. Na co dzień studenci mają nie tylko okazję korzystać z wiedzy wybitnych wykładowców, lecz także spotykają się z ekspertami rynku oraz wizjonerami, co pozwala im szeroko rozwijać horyzonty. Uzupełnieniem tej wiedzy są dodatkowe aktywności takie jak organizowany regularnie Tydzień Przedsiębiorczości. W tym roku przygotowaliśmy dla Was cykl warsztatów poświęconych tematyce sztucznej inteligencji, budowaniu strategii marketingowej, tajników elastycznego podejścia w biznesie, a także przyjrzymy się różnicom i podobieństwom w podejściu do przywództwa ze względu na płeć.

 

Zapisz się!

Zobacz co czeka Cię w Tygodniu Przedsiębiorczości!

data: 13.05.2024 (poniedziałek)

godzina: 9:45-10:30

miejsce: aula 6

prowadzący: Mariola Glinka

 

Warsztat Sztuczna inteligencja w praktyce wzbogaci Twoją wiedzę na temat praktycznych zastosowań sztucznej inteligencji we współczesnym świecie. Podczas tego interaktywnego spotkania, uczestnicy będą mieli okazję zgłębić różnorodne aspekty AI, od podstawowych koncepcji po konkretne zastosowania w różnych branżach. Poprowadzone przez ekspertów warsztaty pozwolą uczestnikom zapoznać się z narzędziami i technologiami AI oraz dowiedzieć się, w jaki sposób mogą one być wykorzystane do optymalizacji procesów biznesowych, analizy danych oraz podejmowania trafnych decyzji. 

data: 13.05.2024 (poniedziałek)

godzina: 11:30-12:15

miejsce: aula 6

prowadzący: Karol Poznański

 

Słowa, precyzyjnie dobrane i skutecznie użyte, mają niezwykłą moc w kreowaniu wizerunku firmy, budowaniu relacji z klientami oraz osiąganiu sukcesów na rynku. W trakcie wykładu przyjrzymy się, w jaki sposób świadome posługiwanie się językiem wpływa na wizerunek marki, komunikację z klientami oraz budowanie strategii marketingowych. Przedstawimy także praktyczne przykłady, jak odpowiednio dobrane słowa mogą przyczynić się do rozwoju biznesu na różnych etapach jego rozwoju - od początkowych działań jednoosobowych po ekspansję na rynki międzynarodowe. Dołącz do nas, aby odkryć tajniki skutecznej komunikacji w biznesie i zdobyć narzędzia niezbędne do osiągnięcia sukcesu w dzisiejszym globalnym świecie przedsiębiorczości.

data: 15.05.2024 (środa)

godzina: 9:45-10:30

miejsce: aula 6

prowadzący: Wawrzyniec Jakubowski

 

 

Warsztat Marketing, Sprzedaż, Organizacja – wskazówki praktyczne, który stanowi niezwykle wartościowe źródło praktycznej wiedzy dla osób zainteresowanych skutecznym zarządzaniem w biznesie. Podczas spotkania omówione zostaną kluczowe zagadnienia z zakresu marketingu, w tym budowania marki, analizy rynku oraz efektywnych strategii promocyjnych. Ponadto, przyjrzymy się najnowszym trendom w sprzedaży oraz metodom organizacji pracy, które pozwalają na skuteczne osiąganie celów biznesowych. 

data: 16.05.2024 (czwartek)

godzina: 13:15-14:00

miejsce: aula 6

prowadzący: Maria Karpowicz

 

Wykład, który zagłębi się w temat elastyczności w działaniu i jej kluczową rolę we wspieraniu przedsiębiorczych wizji. Elastyczność w akcji: jak zmiana, odwaga i mocne strony wspierają przedsiębiorcze wizje to spotkanie dedykowane wszystkim poszukującym środków do osiągnięcia sukcesu w dynamicznym świecie biznesu. W trakcie wykładu przyjrzymy się, w jaki sposób elastyczność umysłu i podejścia do zmian może stać się kluczowym narzędziem dla przedsiębiorców w radzeniu sobie z wyzwaniami i wykorzystywaniu nowych możliwości. Poruszymy tematy takie jak odwaga w podejmowaniu ryzyka, umiejętność adaptacji do zmieniających się warunków rynkowych oraz wykorzystywanie mocnych stron jednostki i zespołu w budowaniu innowacyjnych rozwiązań. 

data: 16.05.2024 (czwartek)

godzina: 14:00-14:45

miejsce: aula 6

prowadzący: Maciej Orych

 

Zapraszamy na wyjątkowy wykład, który eksploruje temat Kobiecego i męskiego wymiaru przywództwa w organizacjach. Wykład skupi się na różnicach i podobieństwach w podejściu do przywództwa ze względu na płeć. Podczas prezentacji, przyjrzymy się, w jaki sposób cechy tradycyjnie kojarzone z kobiecym i męskim stylem przywództwa mogą wpływać na kulturę organizacyjną, dynamikę zespołów oraz osiągane wyniki. Omówimy także znaczenie równowagi i różnorodności w zarządzaniu oraz jakie korzyści przynosi uwzględnienie obu wymiarów przywództwa w procesach decyzyjnych i strategii rozwoju organizacji.