« wróć...Warsztaty dla uczniów szkół średnich – 12.12.2023

Uczniowie z Liceum Ogólnokształcące nr III im. Władysława Broniewskiego uczestniczyli w warsztatach „Walka z uzależnieniami - aspekty kryminalistyczne”.

Dr Robert Matysik przeprowadził wykład dotyczący walki z uzależnieniami, skoncentrowany na aspektach kryminalistycznych tego problemu. Dr Matysik przedstawił wnikliwy obraz mechanizmów uzależnień oraz ich konsekwencji, podkreślając ich wpływ na życie jednostki i społeczeństwa.

Skupił się również na kwestiach prawnych związanych z uzależnieniami oraz ich wpływie na zachowanie i bezpieczeństwo społeczne.

Zajęcia miały na celu zwiększenie świadomości młodzieży na temat zagrożeń wynikających z uzależnień oraz sposobów ich zapobiegania. 

W drugim warsztacie  "Jak zdać egzamin na prawo jazdy" uczestniczyli uczniowie Technikum ZDZ w Ostrowcu Świętokrzyskim. Spotkanie skupiło się na praktycznych aspektach egzaminu na prawo jazdy. Dziekan Filii SAN w Kielcach, dr Łukasz Wróbel – egzaminator kandydatów na kierowców – przeprowadził warsztaty, dzieląc się niezbędnymi informacjami na temat szkolenia, egzaminowania oraz najczęstszych błędów popełnianych podczas egzaminów praktycznych. Uczestnicy mieli szansę uzyskać cenne wskazówki dotyczące bezpiecznej jazdy. Dodatkowo, prezentowane informacje dotyczące egzaminów na prawo jazdy miały na celu przygotowanie przyszłych kierowców do bezpiecznej i odpowiedzialnej jazdy.