« wróć...Warsztaty "Z ANATOMIĄ CZŁOWIEKA NA TY! - SKRĘCENIA KOSTEK"

Społeczna Akademia Nauk Filia w Szczecinku zaprosiła uczniów szkół ponadpodstawowych na warsztaty anatomii o nazwie  "Z anatomią człowieka na TY! - skręcenia kostek"

Prowadzący: Wojciech Jakimiec - fizjoterapeuta, propagator wiedzy z zakresu anatomii

Termin: 15 marca 2024 r. godz. 8:00

Miejsce: Aula Zespołu Szkół Nr 6 Im. Stanisława Staszica w Szczecinku

Zajęcia będą podzielone na 2 części:

1. teoretyczną - dotyczącą mechanizmów oraz struktur uszkodzeń stawu skokowego, czynników predysponujących, a także profilaktyki i leczenia;
  2. praktyczną - w której uczestnicy (ochotnicy) będą mogli zapoznać się z procedurą badania oraz anatomią palpacyjną - czyli odnajdywaniem więzadeł i ścięgien własnymi dłońmi.

W programie przewidziane są również praktyczne ciekawostki.

Cel: Propagowanie wiedzy z zakresu anatomii człowieka na lekcjach wychowania fizycznego wśród młodzieży. Kształtowanie dobrych nawyków wśród uczniów szkół ponadpodstawowych. Prezentacja oferty edukacyjnej SAN.