« wróć...Wymiana studencka na Erasmus+ w Chorwacji – relacja Danylo

Cześć. Nazywam się Danylo i mam 23 lata. W semestrze letnim 2023/24 przebywałem na wymianie w ramach programu Erasmus+ na Algebra University w Zagrzebiu. Przed wyjazdem nie oczekiwałem zbyt wiele od tego miasta, ale zaskoczyło mnie I to bardzo pozytywnie. W końcu to Chorwacja-plaże, morze, imprezy i miasta z ‘Gry o Tron’.

Chciałbym dodać, że uniwersytet jest nowoczesny i aż chce się uczęszczać na zajęcia. Wykładowcy to profesjonaliści w swoich dziedzinach i dzielą się z nami swoją praktyczną wiedzą. Podczas zajęć realizowaliśmy zadania w grupach i analizowaliśmy przykłady z życia wzięte. Dodatkowo, zapraszani byli pracownicy z najlepszych firm, którzy służyli swoim doświadczeniem. Była również możliwość zapisania się na dodatkowe zajęcia, które nas interesowały – ja na przykład zapisałem się na naukę języka chorwackiego i historię.

Nawiązałem wiele nowych przyjaźni ze studentami z różnych krajów, z którymi wspólnie imprezowaliśmy, bawilismy się w klubach, jeździlismy na wycieczki i korzystaliśmy ze studenckiego życia niczym z amerykańskich filmów, o którym wszyscy marzymy.

Jestem w 100% przekonany, że każdy z was będzie zadowolony z wyjazdu i szczerze polecam-korzystajcie dopóki jeszcze studiujecie!