Zakład Fizjoterapii w Chorobach Narządów Wewnętrznych

Zakład Fizjoterapii w Chorobach Narządów Wewnętrznych w Społecznej Akademii Nauk to centrum edukacyjne, w którym studenci zdobywają umiejętności niezbędne do pracy z pacjentami cierpiącymi na schorzenia narządów wewnętrznych. Program nauczania w tym zakładzie jest skoncentrowany na praktycznej rehabilitacji oraz terapii pacjentów z różnymi przewlekłymi chorobami.

Studenci uczą się, jak prowadzić rehabilitację pacjentów z chorobami układu oddechowego, takimi jak przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP) czy astma, oraz z przewlekłymi schorzeniami układu pokarmowego, na przykład chorobą Crohna czy wrzodami żołądka. Zakład przygotowuje studentów do pracy z osobami, które przeszły zawał serca, oferując im odpowiednie programy rehabilitacyjne mające na celu poprawę ich kondycji fizycznej i jakości życia.

W ramach zajęć studenci zdobywają umiejętności w zakresie projektowania i wdrażania indywidualnych planów rehabilitacyjnych, które obejmują ćwiczenia fizyczne i programy treningowe dostosowane do specyficznych potrzeb pacjentów. Programy mają na celu poprawę wydolności fizycznej, zmniejszenie ryzyka powikłań oraz ogólną poprawę jakości życia pacjentów.

Praktyczne zajęcia w Zakładzie obejmują zarówno teoretyczne podstawy, jak i rzeczywiste umiejętności w zakresie fizjoterapii. Studenci uczą się, jak oceniać stan zdrowia pacjentów, dobierać odpowiednie techniki terapeutyczne i monitorować postępy rehabilitacji. Wykorzystują również nowoczesne technologie oraz metody terapii, które pomagają w skutecznym leczeniu pacjentów z chorobami narządów wewnętrznych.

Kadra badawczo-dydaktyczna Zakładu