« wróć...Koło Naukowe Fizjoterapii przy Instytucie Nauk o Zdrowiu

• Żyłka-Rumińska Ewa
  • Wrzesiński Bartosz
  • Mela Amanda

Obecnie ( w roku akademickim 2023/24) zrealizowane są trzy projekty:

1. Warsztat praktyczny „Możliwość zastosowania różnych systemów ćwiczeń w terapii mięśni dna miednicy” Warsztat miał na celu zdobycie umiejętności praktycznych.
  2. Warsztat praktyczny „EMG powierzchniowe z biofeedbackiem w diagnostyce i terapii mięśni dna miednicy. Warsztat miał na celu zapoznanie uczestników z możliwościami wykorzystania badania EMG powierzchownego w terapii uroginekologicznej i proktologicznej.
  3. Przygotowanie kilkudniowego, edukacyjnego wydarzenia dla studentów Fizjoterapii "DZIEŃ Z NOWOCZESNĄ TECHNOLOGIĄ - FIZJOTERAPIA SAN". Impreza odbyła się w dniach 25-27 kwietnia, w Łodzi na ul.Gdańskiej.

Mieliśmy okazję gościć firmy:

EGZOTech –to uznany i wielokrotnie nagradzany producent innowacyjnych oraz zaawansowanych technologicznie urządzeń rehabilitacyjnych. EGZOTech stale rozwija rozwiązania oparte na elektromiografii i robotyce rehabilitacyjnej, w tym urządzenia Luna EMG i Stella BIO, które zostały zaprezentowane na wydarzeniu.

AMM Medical Devices – przedstawiciela oferującego warsztaty praktyczne oraz sprzęt do USG uznanych marek.

PelviCare i Elmedico – dystrybutora nowoczesnych, mobilnych urządzeń do fizjoterapii i treningu w tym do fizjoterapii w  uroginekologii.

Celem wydarzenia było:

• zaprezentowanie nowoczesnych rozwiązań stosowanych w fizjoterapii ortopedycznej, neurologicznej i uro-ginekologicznej
  • nawiązywanie kontaktów z firmami biotechnologicznymi i innymi, aby umożliwić studentom w tym członkom koła zdobywanie doświadczenia w sektorze prywatnym.
  • zdobywanie umiejętności organizacyjnych dużych imprez o tym charakterze