« wróć...Psychologiczny Klub Filmowy Studentów SAN

psychologiczny-klub-filmowy-studentow-san-2

Serdecznie zapraszamy Studentów SAN Warszawa do udziału w Kole Naukowym "Psychologiczny Klub Filmowy Studentów SAN"

 

Psychologiczny Klub Filmowy Studentów SAN to przestrzeń wymiany myśli, idei, punków widzenia, jak również żywej dyskusji.

 

Wierzymy, że filmy opisują otaczającą nas rzeczywistość, a dyskusja jest najlepszą formą dzielenia się wiedzą i poszerzania horyzontów. Łącząc te elementy proponujemy dyskusyjny klub filmowy ze szczególnym naciskiem na psychologiczne aspekty poruszane w filmach.

 

Cele koła naukowego

Celem koła jest uwrażliwienie uczestników na psychologiczne aspekty otaczającego nas świata oraz szerzenie wiedzy psychologicznej.

Plan działalności koła naukowego

zrozumienie-ludzkiej-psychologii-i-tworczosci-filmowej-san-warszawa

Zrozumienie ludzkiej psychologii i twórczości filmowej

 

Pierwszym krokiem do zrozumienia psychologicznego wpływu filmu jest zrozumienie psychologii widza. Psychologia widza wpływa nie tylko na jego opinię o filmie, ale także na jego reakcję. Wynika to z faktu, że każda osoba wnosi swój własny zestaw osobistych doświadczeń i uprzedzeń do stołu, kiedy ogląda film.

 

Kluczowym aspektem jest sposób myślenia widza podczas oglądania filmu. To twórca filmu jest odpowiedzialny za zapewnienie, że widz jest w stanie psychologicznej gotowości do odbioru przesłania filmu. Film nie będzie miał pozytywnego wpływu na kogoś, kto jest zestresowany lub rozproszony, nie będzie też miał takiego samego efektu psychologicznego na kogoś, kto jest zrelaksowany i skupiony. Aby zapewnić pożądany efekt filmu, twórcy muszą mieć na uwadze stan psychiczny swoich odbiorców.

Wpływ filmów na ludzkie zachowanie SAN Warszawa

Wpływ filmów na ludzkie zachowanie

 

Innym ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, patrząc na psychologiczny wpływ filmów, jest wpływ, jaki filmy wywierają na ludzkie zachowanie. To, co oglądamy, ma na nas wpływ, czy zdajemy sobie z tego sprawę, czy nie. Filmy mają potencjał kształtowania naszych wartości i ideałów, a także naszego poczucia tego, co jest normalne.

 

Kiedy oglądamy film, podświadomie wchłaniamy go i kopiujemy. Widzimy, że postacie w filmach coś robią i staramy się skopiować to zachowanie. Od sposobu, w jaki bohaterowie mówią do sposobu, w jaki się ubierają, wchłaniamy wszystko, często nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Doskonałym przykładem tego jest użycie przemocy w filmach. Coraz więcej filmów staje się bardziej brutalnych, a w rezultacie coraz więcej ludzi staje się uwrażliwionych na przemoc. Stajemy się bardziej akceptujący dla przemocy i chętniej używamy jej w naszym własnym życiu.

Zrozumienie emocji i reakcji poprzez filmy SAN Warszawa

Zrozumienie emocji i reakcji poprzez filmy

 

Innym sposobem na zrozumienie emocji i reakcji jest przyjrzenie się temu, jak ludzie reagują na pewne rodzaje filmów. Niektóre rodzaje filmów wywołują określone emocje u widzów, co może prowadzić do lepszego zrozumienia psychologicznego wpływu filmów i tego, które filmy najprawdopodobniej wywołają pożądany efekt.

 

  • Filmy przygodowe często wywołują u widzów uczucie podniecenia, ciekawości i optymizmu. Akcja filmów przygodowych często rozgrywa się w nowym lub innym miejscu, co przemawia do naszego poczucia przygody i chęci odkrywania. Filmy przygodowe często wiążą się z dążeniem do zdobycia nagrody, co również przemawia do naszego poczucia spełnienia i osiągnięcia.
  • Filmy komediowe często wywołują śmiech u widzów. Filmy komediowe często zawierają humorystyczną sytuację, co odwołuje się do naszego pragnienia znalezienia humoru nawet w trudnych sytuacjach. Często zawierają również sprytne odwrócenie oczekiwań, co odwołuje się do naszego pragnienia bycia sprytnym i przechytrzenia innych.
  • Filmy dramatyczne często wywołują u widzów silne uczucia współczucia i empatii. Filmy dramatyczne często wiążą się z tragiczną sytuacją, która odwołuje się do naszego pragnienia współczucia i pomocy innym. Często wiążą się również z silnym poczuciem sprawiedliwości i pragnieniem, by dobro zatriumfowało nad złem, co przemawia do naszego pragnienia, by postępować właściwie.

Korzyści z odkrywania psychologicznego koła filmowego

Korzyści z odkrywania psychologicznego koła filmowego SAN Warszawa - 1

Badając psychologiczne koło filmowe, jesteśmy w stanie zrozumieć, które filmy najprawdopodobniej będą miały głęboki efekt psychologiczny na widzów. Możemy wykorzystać tę wiedzę do wyboru filmów, które będą odwoływać się do naszych własnych pragnień i wartości.

 

Filmy fantastyczne często mają głęboki psychologiczny wpływ na widzów. W filmach fantasy często mamy do czynienia z innym światem lub scenerią, co przemawia do naszej chęci odkrywania nowych miejsc. Często zawierają również magię lub mityczne stworzenia, co przemawia do naszego pragnienia przygody i ekscytacji. Filmy fantasy często wiążą się również z silnym poczuciem triumfu dobra nad złem, co odwołuje się do naszego pragnienia sprawiedliwości i sukcesu dobra.

 

Filmy romantyczne często mają głęboki psychologiczny wpływ na widzów. Filmy romantyczne często zawierają silną i namiętną historię miłosną, która odwołuje się do naszego pragnienia połączenia i romansu. Często też dotyczą przeszkody lub walki, którą dwoje ludzi wspólnie pokonuje, co odwołuje się do naszego pragnienia osiągnięcia i pokonania przeciwności.

 

Filmy tragiczne często mają głęboki wpływ psychologiczny na widzów. Filmy tragiczne często wiążą się z tragiczną sytuacją lub lekcją życia, co przemawia do naszego pragnienia uczenia się od innych. Często wiąże się z nimi również silne poczucie sprawiedliwości, które odwołuje się do naszego pragnienia, aby dobro zatriumfowało nad złem.

Korzyści z odkrywania psychologicznego koła filmowego SAN Warszawa - 2

Filmy przygodowe często wywierają głęboki efekt psychologiczny na widzów. Filmy przygodowe często dotyczą nowego lub innego miejsca, co odwołuje się do naszego pragnienia odkrywania nowych miejsc. Często też wiążą się z dążeniem do zdobycia nagrody, co odwołuje się do naszego pragnienia osiągnięcia i zdobycia poczucia sprawstwa.

 

Filmy komediowe często mają głęboki efekt psychologiczny na widzów. Filmy komediowe często zawierają humorystyczną sytuację, która odwołuje się do naszego pragnienia znalezienia humoru nawet w trudnych sytuacjach. Często zawierają również sprytne odwrócenie oczekiwań, co odwołuje się do naszego pragnienia bycia sprytnym i przechytrzenia innych.

 

Filmy dramatyczne często mają głęboki efekt psychologiczny na widzów. Filmy dramatyczne często wiążą się z tragiczną sytuacją, która odwołuje się do naszego pragnienia współczucia i pomocy innym. Często wiążą się również z silnym poczuciem sprawiedliwości i pragnieniem, aby dobro zatriumfowało nad złem, co odwołuje się do naszego pragnienia robienia tego, co słuszne.

 

Biorąc udział w Psychologiczne koło filmowe można zdobyć użyteczną wiedzę, która może pomóc na kierunku psychologicznym, lub filmowym. Jednakże, to Ty decydujesz, czy twój kierunek też wyciągnie z naszych spotkań coś ciekawego. Bazujemy na analizowaniu i omawianiu filmów z perspektywy psychologicznej.

Rekrutacja do koła naukowego
rekrutacja-kolo-naukowe-psychologiczne-aspekty-filmow-san-warszawa

Główny opiekun: Marta Bem - mbem@san.edu.pl

Organizatorzy: Michał Sulej, Rafał Szymała 

 

Obecnie nie planujemy rekrutacji. W przypadku dużej liczby osób chętnych rozważymy wprowadzenie limitu liczby uczestników na spotkaniach oraz zapisów. O uczestnictwie w spotkaniu decydować będzie kolejność zgłoszeń.