« wróć...Szkolenie dla nauczycieli z projektu Di2Learn

W dniach 19-23 września w Nikozji na Cyprze odbywa się tygodniowe szkolenie dla nauczycieli poświęcone projektowaniu i prowadzeniu nauczania na odległość.  Szkolenie jest częścią projektu Erasmus+ Di2Learn. Szkolenie rozpoczęło się od prezentacji projektu oraz platformy- wirtualnej Akademii Di2LEARN https://di2learn-academy.eu/. W następnych dniach partnerzy projektu prowadzą warsztaty prezentujące materiały dla nauczycieli, ale też uczniów i ich rodziców, przygotowane w toku prac nad projektem.

W środę uczestnicy mieli okazję wysłuchać prelekcji on-line, poprowadzonej przez pana dr Christosa Yiasemisa, dyrektora jednej z cypryjskich szkół podstawowych. Tematem spotkania była organizacja nauczania na Cyprze oraz wyzwania, z którymi szkoły mierzyły się podczas pandemii Covid-19.

Na zakończenie szkolenia uczestnicy odwiedzili siedzibę gospodarzy: Emphasys Centre-organizacji specjalizującej się w szkoleniach i projektach w obszarze nowych technologii. Uczestnicy nagrali także podcasty dla nauczycieli, uczniów i rodziców poświęcone tematyce projektu.
 

Więcej informacji o projekcie: 

https://di2learn.eu/ oraz https://www.facebook.com/Di2learn2021