Zakład Fizjoterapii w Chorobach Narządu Ruchu

Zakład Fizjoterapii w Chorobach Narządu Ruchu w Społecznej Akademii Nauk

Zakład Fizjoterapii w Chorobach Narządu Ruchu w Społecznej Akademii Nauk to jednostka edukacyjna, w której studenci zdobywają wiedzę i umiejętności potrzebne do diagnozowania, leczenia oraz rehabilitacji pacjentów z schorzeniami układu mięśniowo-szkieletowego. Program nauczania skupia się na szerokim zakresie urazów i chorób dotyczących kości, stawów, mięśni, więzadeł oraz ścięgien.

Studenci uczą się, jak skutecznie diagnozować i oceniać stany zdrowia pacjentów z problemami narządu ruchu. Nauka obejmuje zarówno teoretyczne podstawy dotyczące anatomii i patologii układu mięśniowo-szkieletowego, jak i praktyczne umiejętności w zakresie leczenia i rehabilitacji. W ramach zajęć studenci zdobywają umiejętności potrzebne do stosowania różnych technik manualnych, takich jak masaż, mobilizacje i manipulacje. Techniki są stosowane w celu poprawy ruchomości stawów, zmniejszenia napięcia mięśniowego oraz ogólnej poprawy funkcji układu mięśniowo-szkieletowego.

Program  kładzie duży nacisk na rozwijanie umiejętności praktycznych, umożliwiając studentom wykorzystanie zdobytej wiedzy w rzeczywistych warunkach klinicznych. Dzięki nowoczesnym metodom nauczania i dostępowi do nowoczesnego sprzętu rehabilitacyjnego, studenci mają możliwość pracy nad rzeczywistymi przypadkami, co pozwala im na zdobycie cennego doświadczenia i umiejętności niezbędnych w ich przyszłej karierze zawodowej.

Kadra badawczo-dydaktyczna Zakładu