Zakład Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii

Zakład Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Społecznej Akademii Nauk

Zakład Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Społecznej Akademii Nauk to ośrodek edukacyjny, w którym studenci zdobywają wiedzę i umiejętności w zakresie diagnostyki oraz leczenia schorzeń narządów płciowych, opieki nad kobietą w ciąży, a także monitorowania zdrowia noworodków.

W ramach Zakładu, studenci uczą się przeprowadzać diagnostykę i leczenie chorób narządów płciowych, w tym wykorzystując nowoczesne techniki profilaktyczne i przesiewowe takie jak cytologia, USG i mammografia. Wiedza ta jest kluczowa dla zapewnienia kompleksowej opieki ginekologicznej oraz wczesnego wykrywania i leczenia schorzeń, co pozwala na skuteczną profilaktykę i interwencję medyczną.

Zakład oferuje także intensywne szkolenie w zakresie monitorowania ciąży, w tym przeprowadzania regularnych badań kontrolnych oraz badań prenatalnych. Studenci uczą się, jak monitorować zdrowie matki i płodu, co jest istotne dla zapewnienia prawidłowego przebiegu ciąży oraz wczesnego wykrywania ewentualnych problemów zdrowotnych.

W kontekście położnictwa, studenci zdobywają umiejętności prowadzenia porodu, zarządzania jego przebiegiem oraz radzenia sobie z ewentualnymi komplikacjami.

Zakład kładzie również duży nacisk na monitorowanie zdrowia i rozwoju noworodków. Studenci uczą się przeprowadzać badania przesiewowe, diagnozować wczesne problemy zdrowotne oraz stosować odpowiednie metody leczenia, co jest istotne dla zapewnienia optymalnego rozwoju dziecka.

Kadra badawczo-dydaktyczna Zakładu