Kursy z języka polskiego

Kursy przygotowawcze z języka polskiego dla cudzoziemców

Chcesz studiować w języku polskim, ale nie znasz języka polskiego?

 

To nie problem. Specjalnie dla cudzoziemców - kandydatów na studia - przygotowaliśmy bogatą ofertę kursów języka polskiego. Dzięki możliwości nauki on-line jeszcze przed przyjazdem do Polski możesz wziąć udział w kursach polskiego od podstaw pod opieką doświadczonych lektorów języka polskiego z SAN. Oferta intensywnych kursów przygotowujących do studiowania w języku polskim to łącznie aż 176 godzin intensywnej nauki.

 

W Społecznej Akademii Nauk kursy języka polskiego organizujemy od wielu lat, certyfikaty z języka polskiego uzyskało u nas ponad tysiąc cudzoziemców. Gwarantujemy wysoki poziom i skuteczność nauki z doświadczonymi lektorami w kontakcie bezpośrednim oraz on-line z wykorzystaniem aplikacji MS TEAMS.

 

PROMOCJA! Nie czekaj! Już dziś zapisz się do SAN oraz na wybrany kurs języka polskiego i skorzystaj z oferty promocyjnej kursów, która jest aktualna do 30.06!

Kursy języka polskiego dla kandydatów słowiańskojęzycznych

Kurs języka polskiego poziom A1 | półintensywny | 6.05-30.06 | 48 h

Jeśli planujesz rozpoczęcie studiów w Społecznej Akademii Nauk w języku polskim, to jest to ostatni moment, żeby zdecydować się na intensywną naukę języka polskiego. Dzięki kursom on-line możesz już od maja rozpocząć naukę z polskim lektorem. Zajęcia prowadzone są w małych grupach za pośrednictwem aplikacji MS TEAMS, dzięki czemu z każdego zakątka na świecie będziesz aktywnie uczestniczyć w lekcjach. Nauczysz się nie tylko pisać i czytać po polsku, ale również przedstawiać się, zadawać pytania o narodowości i języki, poznasz liczebniki od 1 do 1000, nazwy miesięcy, dni tygodnia i pór roku, nauczysz się nazw żywności, dań i potraw, a także opowiadać o rutynie dnia codziennego, opanujesz leksykę i wyrażenia związane z zakupami w sklepach spożywczych i odzieżowych, punktach usługowych, opisywać mieszkanie i położenie przedmiotów względem siebie, nazywać zjawiska atmosferyczne, części ciała, objawy chorobowe, opanujesz wiele innych przydatnych tematów w codziennym funkcjonowaniu w Polsce. Do tego poznasz podstawy polskiej gramatyki polskiej, które nasi lektorzy przybliżą Ci w przystępny sposób.

Kurs na poziomie A1 trwa dwa miesiące i ma charakter półintensywny. Zajęcia odbywają się w małych grupach 3 razy w tygodniu w poniedziałki, środy i piątki w godzinach popołudniowych lub wieczornych za pośrednictwem aplikacji MS TEAMS. Po zakończeniu kursu na poziome A1 możesz kontynuować w SAN naukę na poziomie A2.

Opłatę za kurs należy przelać na konto podane poniżej - najpóźniej w terminie do 7 dni od daty zapisania się na kurs, nie później jednak niż do 30.04 (dla osób zapisujących się tuż przed rozpoczęciem kursu). Ponieważ ilość miejsc w grupie jest ograniczona, o przyjęciu na kurs decyduje kolejność wpłat, a nie zapisów.

 

PROMOCJA! Jeśli zapiszesz się od razu na dwa poziomy A1 i A2, to możesz skorzystać z oferty promocyjnej i zaoszczędzić 420 zł. Żeby skorzystać z tej promocji, należy od razu zapisać się na obydwa kursy i wnieść za nie opłatę.

Kurs języka polskiego poziom A1 | 6.05-30.06 | 48 h

TERMIN: 6.05–30.06.2024 r.

LICZBA GODZIN: 48 godzin/zajęcia 3 x w tygodniu po 2 godz. lekcyjne

CENA: 1200 zł gdy wybierzesz tylko kurs A1

PROMOCJA: 990 zł - jeśli zapiszesz się jednocześnie na poziom A2

ZAPISY: do 30.04.2024 r.

FORMA KURSU: kurs z lektorem on-line via MS TEAMS

KONTAKT: opiekun kursów języka polskiego dwieczorek@san.edu.pl

Konto do wpłat za egzamin:
Społeczna Akademia Nauk, ul. Sienkiewicza 9, 90-113 Łódź
Bank ING Bank Śląski
IBAN: PL04 1050 1461 1000 0023 0860 1794
SWIFT: INGBPLPW
W tytule przelewu należy koniecznie wpisać: Imię i nazwisko + opłata za kurs języka polskiego A1

 

Zapisz się

Kurs języka polskiego poziom A2 półintensywny | 8.07-31.08 | 48 h

Do rozpoczęcia studiów pozostało niewiele czasu. Jeśli opanowałeś już podstawy języka polskiego, ukończyłeś kurs A1 w swoim kraju albo w Polsce, możesz kontynuować naukę na kolejnym poziomie zaawansowania tj. A2. Zajęcia prowadzone są w małych grupach bezpośrednio z lektorem w aplikacji MS TEAMS, dzięki czemu nauka on-line nie sprawia żadnych problemów. Na kursie nauczysz się opowiadać o rodzinie i wzajemnych relacjach członków rodziny, opisywać osoby, porównywać je, wyrażać o nich opinię, wypowiadać się na temat pracy, opisywać wydarzenia z przeszłości, dyskutować o szkole, planach na przyszłość, edukacji, opisywać miasto, jego zabytki, wrażenia z pobytu, opowiadać o życiu na wsi, zwierzętach, zjawiskach przyrodniczych i naturalnych. Poznasz nazwy sprzętów gospodarstwa domowego, wynalazki i odkrycia oraz ich zastosowanie w życiu codziennym, dowiesz się, jak dbać o swoje zdrowie, jak działa system ochrony zdrowia w Polsce, co to znaczy zdrowy styl życia i jak wyrażać swoje samopoczucie. Książki, prasa, kino, czas wolny, Internet – to tematy uzupełniające bogaty program kursu. Do tego nasi lektorzy wytłumaczą Ci podstawy gramatyki na poziomie A2 w przystępny sposób.

Kurs na poziomie A2 trwa dwa miesiące i ma charakter półintensywny. Zajęcia odbywają się 3 razy w tygodniu w poniedziałki, środy i piątki. Gdy opanujesz solidne podstawy języka polskiego, gramatykę i ortografię na poziomie A2, możesz kontynuować naukę również w SAN na poziomie B1 na intensywnym wrześniowym kursie dla kandydatów „Polski na studia”.

Opłatę za kurs należy przelać na konto podane poniżej najpóźniej w terminie do 7 dni od daty zapisania się na kurs, nie później jednak niż do ostatniego dnia zapisów na kurs, czyli do 30.06 (termin dla osób zapisujących się w ostatnim tygodniu przed rozpoczęciem kursu). Ponieważ ilość miejsc w grupie jest ograniczona, o przyjęciu na kurs decyduje kolejność wpłat, a nie kolejność zapisów.

Kurs języka polskiego poziom A2 | 8.07-31.08 | 48h

TERMIN: 8.07-31.08 2024 r.

LICZBA GODZIN: 48 godzin/zajęcia 3 x w tygodniu po 2 godziny lekcyjne

CENA: 1200 zł

PROMOCJA:  zapłać 990 zł (tylko dla osób, które zapłaciły za dwa kursy A1 i A2)

ZAPISY: do 30.06.2024 r.

FORMA KURSU: kurs z lektorem on-line via MS TEAMS

KONTAKT: opiekun kursów języka polskiego dwieczorek@san.edu.pl

Konto do wpłat za egzamin:
Społeczna Akademia Nauk, ul. Sienkiewicza 9, 90-113 Łódź
Bank ING Bank Śląski
IBAN: PL04 1050 1461 1000 0023 0860 1794
SWIFT: INGBPLPW
W tytule przelewu należy koniecznie wpisać: Imię i nazwisko + opłata za kurs języka polskiego A2

 

Zapisz się

Kurs „Polski na studia” poziom B1| forma on-line | 9.09-27.09 | 75h

Jeśli wkrótce rozpoczynasz naukę w SAN, nie masz certyfikatu z języka polskiego na poziomie B1, chcesz potwierdzić swoją znajomość języka polskiego i solidnie przygotować się do studiowania, zapisz się na kurs „Polski na studia”. Kurs na poziomie B1 odbywa się w formie on-line - codziennie 2 godziny lekcyjne z lektorem w aplikacji MS TEAMS oraz 3 godziny lekcyjne na platformie edukacyjnej LINGUA. Kurs ma charakter intensywny i adresowany jest dla kandydatów, którzy nie mogą przyjechać we wrześniu do Polski. Żeby wziąć udział w kursie, należy posługiwać się językiem polskim na poziomie A2. Zajęcia w aplikacji MS TEAMS prowadzone są w małych grupach, w godzinach popołudniowych lub wieczornych. Program dostosowany jest do potrzeb studenta i oprócz tematyki ogólnej przewidzianej dla kursu na poziomie B1 rozszerzony jest o zagadnienia dotyczące struktury uczelni, toku studiów, załatwiania formalności na uczelni, form zwracania się do wykładowców, a także o warsztaty przygotowujące do wypowiedzi ustnych i pisania prac zaliczeniowych. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych lektorów języka polskiego metodami aktywizującymi z naciskiem na praktyczne posługiwanie się językiem polskim na studiach. Kurs trwa 75 godzin, zakończony jest egzaminem na certyfikat B1. Dla uczestników kursu egzamin jest bezpłatny.

WAŻNE! TEST KWALIFIKACYJNY DO GRUPY ZAAWANSOWANIA! Zapisz się na kurs, przelej opłatę, następnie rozwiąż test kwalifikacyjny, żebyśmy mogli Cię zakwalifikować do grupy na odpowiednim dla Ciebie poziomie. Uczestnikom, którzy nie rozwiążą testu, nie gwarantujemy miejsca w danej grupie. Kliknij na link lub skopiuj link do testu: https://forms.office.com/r/eVwnAVhidv i rozwiąż test po dokonaniu opłaty za kurs.

Opłatę za kurs należy przelać na konto podane poniżej w terminie do 7 dni od daty zapisania się na kurs, nie później jednak niż do 31.08 (dla osób, które zapisują się na kurs w ostatnim tygodniu przed rozpoczęciem kursu).

Kurs „Polski na studia” poziom B1 | forma on-line | 9.09-27.09 | 75h

TERMIN: 9.09-27.09.2024 r.

LICZBA GODZIN: 75 godzin/zajęcia codziennie od poniedziałku do piątku po południu lub wieczorem – 2 h z lektorem + 3 h na platformie Lingua

CENA: 1200 zł

PROMOCJA: zapłać 600 zł przy zapisie do SAN i na kurs do 30.06.2024 r.

ZAPISY: do 31.08.2024 r.

FORMA KURSU: kurs z lektorem on-line via MS Teams i na platformie LINGUA

EGZAMIN: koszt egzaminu jest wliczony w cenę kursu

KONTAKT: opiekun kursów języka polskiego dwieczorek@san.edu.pl

Konto do wpłat za egzamin:
Społeczna Akademia Nauk, ul. Sienkiewicza 9, 90-113 Łódź
Bank ING Bank Śląski
IBAN: PL04 1050 1461 1000 0023 0860 1794
SWIFT: INGBPLPW
W tytule przelewu należy koniecznie wpisać: Imię i nazwisko + opłata za kurs Polski na studia B1

Kurs "Polski na studia" poziom B1/B2 | forma stacjonarna | 9.09-30.09 | 80 h

Jeśli wkrótce rozpoczynasz naukę w SAN, nie masz certyfikatu z języka polskiego, chcesz potwierdzić swoją znajomość języka i przygotować się do studiowania w języku polskim, zapisz się na kurs „Polski na studia” na poziomie B1/B2, który odbywa się w formie stacjonarnej w Warszawie. Na kurs zapraszamy kandydatów, którzy wcześniej uczyli się języka polskiego na kursach w swoim kraju lub na kursach organizowanych przez SAN i osiągnęli poziom A2 (dla kursu B1) i poziom B1 (dla kursu B2). Program dostosowany jest do potrzeb studenta i oprócz tematyki ogólnej rozszerzony jest o zagadnienia dotyczące struktury uczelni, toku studiów, załatwiania formalności na uczelni, form zwracania się do wykładowców, a także o warsztaty przygotowujące do wypowiedzi ustnych i pisania prac zaliczeniowych. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych lektorów języka polskiego metodami aktywizującymi z naciskiem na praktyczne posługiwanie się językiem polskim na studiach. Kurs trwa 80 godzin, zakończony jest egzaminem na certyfikat B1 lub B2 (zależy od grupy i poziomu kandydata). Dla uczestników kursu egzamin jest bezpłatny. Zajęcia odbywają się codziennie w SAN w Warszawie przy ulicy Łuckiej 11 w dniach od poniedziałku do piątku po 5 godzin lekcyjnych dziennie w godzinach od 10.00 do 14.00.

UWAGA! TEST KWALIFIKACYJNY DO GRUPY ZAAWANSOWANIA! Zapisz się na kurs, przelej opłatę, następnie rozwiąż test kwalifikacyjny, żebyśmy mogli Cię zakwalifikować do grupy na odpowiednim dla Ciebie poziomie. Uczestnikom, którzy nie rozwiążą testu, nie gwarantujemy miejsca w grupie na danym poziomie. Kliknij na link lub skopiuj link do testu: https://forms.office.com/r/eVwnAVhidv i rozwiąż test po dokonaniu opłaty za kurs.

Opłatę za kurs należy przelać na konto podane poniżej najpóźniej w terminie do 7 dni od daty zapisania się na kurs, nie później jednak niż do 31.08 (dla osób, które zapisują się tuż przed rozpoczęciem kursu).

Kurs „Polski na studia" poziom B1/B2 | forma stacjonarna | 9.09-30.09 | 80 h

TERMIN: 9.09-30.09.2024 r.

LICZBA GODZIN: 80 godzin/zajęcia codziennie od poniedziałku do piątku od godziny 10.00 do 14.00

CENA: 1600 zł (egzamin wliczony w cenę kursu)

PROMOCJA: zapłać 800 zł przy zapisie do SAN i na kurs do 30.06.2023 r. (egzamin wliczony w cenę kursu)

ZAPISY: do 31.08.2024 r.

FORMA KURSU: kurs stacjonarny w SAN w Warszawie

EGZAMIN: koszt egzaminu jest wliczony w cenę kursu

KONTAKT: opiekun kursów języka polskiego dwieczorek@san.edu.pl

Konto do wpłat za egzamin:
Społeczna Akademia Nauk, ul. Sienkiewicza 9, 90-113 Łódź
Bank ING Bank Śląski
IBAN: PL04 1050 1461 1000 0023 0860 1794
SWIFT: INGBPLPW
W tytule przelewu należy koniecznie wpisać: Imię i nazwisko + opłata za kurs Polski na studia.

Egzaminy z języka polskiego

Egzamin z języka polskiego jako obcego – B1

Jeśli jesteś kandydatem na studia, uczyłeś się języka polskiego i mówisz po polsku na poziomie B1 lub B2, ale nie masz certyfikatu wymaganego do przyjęcia do SAN na studia i nie bierzesz udziału w kursie polskiego, musisz przystąpić do egzaminu dla kandydatów na studia i potwierdzić swój poziom znajomości języka. Egzaminy odbywają się w formie on-line i są organizowane kilka razy w roku. O szczegółach organizacyjnych egzaminu uczestnik jest informowany na 7 dni przed egzaminem, jeśli opłacił egzamin. Osoby, które się zarejestrują na egzamin i nie wniosą opłaty, zostaną wykreślone z formularza rejestracyjnego.

Opłatę za egzamin B1 należy przelać na konto podane poniżej najpóźniej w terminie do 3 dni od daty zapisania się na egzamin, nie później jednak niż do ostatniego dnia poprzedzającego egzamin. Koszt egzaminu B1 – 250 zł.

Uwaga! Egzamin organizowany przez Społeczną Akademię Nauk nie jest egzaminem uznawanym przez władze Polski na kartę pobytu czy obywatelstwo.

Terminy egzaminów B1:

  •  29.03.2024
  •  30.09.2024
  •  25.10.2024
  •  29.11.2024
  •  30.12.2024

Konto do wpłat za egzamin:
Społeczna Akademia Nauk, ul. Sienkiewicza 9, 90-113 Łódź
Bank ING Bank Śląski
IBAN: PL04 1050 1461 1000 0023 0860 1794
SWIFT: INGBPLPW
W tytule przelewu należy koniecznie wpisać: Imię i nazwisko + opłata za egzamin z języka polskiego B1

KONTAKT: Opiekun kursów języka polskiego dwieczorek@san.edu.pl 

 

Zapisz się

Egzamin z języka polskiego jako obcego – B2

Egzamin z języka polskiego jako obcego na poziomie B2 ma na celu potwierdzenie kompetencji w zakresie znajomości języka polskiego na poziomie średnio zaawansowanym wyższym. Adresowany jest do osób, które posługują się językiem polskim na poziomie B2, ale nie posiadają certyfikatu językowego niezbędnego do podjęcia studiów w SAN w języku polskim, nie biorą udziału w kursie dla kandydatów. Egzamin odbywa się w formie on-line. O szczegółach organizacyjnych uczestnik zostanie poinformowany na 7 dni przed egzaminem. Opłatę za egzamin B2 w wysokości 300 zł należy przelać na konto podane poniżej najpóźniej w terminie do 7 dni od daty zapisania się na egzamin, nie później jednak niż do ostatniego dnia poprzedzającego egzamin.

Uwaga! Egzamin z języka polskiego jako obcego dla cudzoziemców organizowany przez Społeczną Akademię Nauk nie jest egzaminem uznawanym przez władze Polski na kartę pobytu czy obywatelstwo.

Terminy egzaminów B2:

  •  29.03.2024
  •  30.09.2024
  •  25.10.2024
  •  29.11.2024
  •  30.12.2024

Konto do wpłat za egzamin:
Społeczna Akademia Nauk, ul. Sienkiewicza 9, 90-113 Łódź
Bank ING Bank Śląski
IBAN: PL04 1050 1461 1000 0023 0860 1794
SWIFT: INGBPLPW
W tytule przelewu należy koniecznie wpisać: Imię i nazwisko + opłata za egzamin z języka polskiego B2

KONTAKT: Opiekun kursów języka polskiego dwieczorek@san.edu.pl