Kursy z języka polskiego

Kursy przygotowawcze z języka polskiego dla cudzoziemców

Chcesz studiować w języku polskim, ale nie znasz języka polskiego?

 

To nie problem. Specjalnie dla cudzoziemców kandydatów na studia przygotowaliśmy bogatą ofertę kursów języka polskiego. Dzięki możliwości nauki on-line już przed przyjazdem do Polski na dwa miesiące przed rozpoczęciem studiów, możesz rozpocząć naukę polskiego od podstaw pod opieką doświadczonych lektorów języka polskiego. Oferta intensywnych kursów przygotowujących do studiowania w języku polskim to 165 godzin intensywnej nauki.

 

W SAN kursy języka polskiego organizujemy już od wielu lat, certyfikaty z języka polskiego uzyskało u ponad 1000 cudzoziemców. Gwarantujemy wysoki poziom kursów i skuteczność nauki bezpośredniej z lektorem oraz on-line za pośrednictwem aplikacji MS TEAMS.

 

Nie czekaj! Już dziś zapisz się do SAN i na wybrany kurs języka polskiego i skorzystaj z oferty promocyjnej kursów, która jest aktualna do 30.06!

Kursy języka polskiego dla kandydatów słowiańskojęzycznych

Letni kurs języka polskiego poziom A1 | 31.07-19.08 | 45h

Jeśli planujesz rozpoczęcie studiów w języku polskim w październiku, z łatwością uczysz się języków, to ten kurs jest dla Ciebie. To ostatni moment, żeby zdecydować się na intensywną naukę języka polskiego. Dzięki kursom on-line możesz od razu rozpocząć naukę z polskim lektorem i zyskać gwarancję wysokiej jakości nauczania. Zajęcia prowadzone są w małych grupach z lektorem w aplikacji MS Teams, dzięki czemu z każdego zakątka na świecie możesz aktywnie uczestniczyć w kursie. Nauczysz się nie tylko pisać i czytać po polsku, ale również przedstawiać się, zadawać pytania o narodowości i języki, poznasz liczebniki od 1 do 1000, nazwy miesięcy, dni tygodnia i pór roku, nauczysz się nazw żywności, dań i potraw, opowiadać o rutynie dnia codziennego, opanujesz leksykę i wyrażenia związane z zakupami w sklepach spożywczych i odzieżowych, punktach usługowych,  opisywać mieszkanie i położenie przedmiotów względem siebie, nazywać zjawiska atmosferyczne, części ciała, objawy chorobowe, opanujesz wiele innych przydatnych tematów w codziennym funkcjonowaniu w Polsce. Do tego poznasz podstawy polskiej gramatyki tłumaczone w przystępny sposób i już możesz kontynuować naukę na intensywnym kursie na poziomie A2. Opłatę za kurs należy przelać na konto podane poniżej najpóźniej w terminie do 7 dni od daty zapisania się na kurs.

Letni kurs języka polskiego poziom A1 | 31.07-19.08 | 45h

TERMIN: 31.07–19.08.2023 r.
LICZBA GODZIN: 45 godzin/zajęcia 5 x w tygodniu po 3 godz.
CENA: 1125 zł
PROMOCJA: zapłać 900 zł przy zapisie do 30.06.2023 r.
ZAPISY: do 25.07.2023 r.
FORMA KURSU: kurs z lektorem via MS Teams
KONTAKT: Opiekun kursów języka polskiego dwieczorek@san.edu.pl 

Konto do wpłat za egzamin:
Społeczna Akademia Nauk, ul. Sienkiewicza 9, 90-113 Łódź
Bank ING Bank Śląski
IBAN: PL04 1050 1461 1000 0023 0860 1794
SWIFT: INGBPLPW
W tytule przelewu należy koniecznie wpisać: Imię i nazwisko + opłata za Letni kurs języka polskiego A1

 

Zapisz się

Letni kurs języka polskiego poziom A2 | 21.08-08.09 | 45 h

Do rozpoczęcia roku akademickiego pozostało niewiele czasu. Jeśli opanowałeś już podstawy języka polskiego, ukończyłeś w swoim kraju albo w Polsce kurs polskiego na poziomie A1, możesz kontynuować naukę na kolejnym poziomie zaawansowania, czyli A2. Zajęcia prowadzone są w małych grupach bezpośrednio z lektorem w aplikacji MS Teams, dzięki czemu z każdego zakątka na świecie możesz aktywnie uczestniczyć w kursie. Nauczysz się opowiadać o rodzinie i wzajemnych relacjach członków rodziny, opisywać osoby, porównywać je, wyrażać o nich opinię, wypowiadać się na temat pracy, opisywać wydarzenia z przeszłości, dyskutować o szkole, planach na przyszłość, edukacji, opisywać miasto, jego zabytki, wrażenia z pobytu, opowiadać o życiu na wsi, zwierzętach, zjawiskach przyrodniczych i naturalnych. Poznasz nazwy sprzętów gospodarstwa domowego, wynalazki i odkrycia oraz ich zastosowanie w życiu codziennym, dowiesz się, jak dbać o swoje zdrowie, co to znaczy zdrowy styl życia i jak wyrażać swoje samopoczucie. Książki, prasa, kino, czas wolny, Internet – to tematy uzupełniające bogaty program kursu. Gdy opanujesz solidne podstawy polskiego, gramatykę i ortografię na poziomie A2, możesz kontynuować naukę na poziomie B1 i na intensywnym kursie „Polski na studia” we wrześniu przygotować się do studiowania w języku polskim. Opłatę za kurs należy przelać na konto podane poniżej najpóźniej w terminie do 7 dni od daty zapisania się na kurs.

Letni kurs języka polskiego poziom A2 | 21.08-08.09 | 45h

TERMIN: 21.08-08.09 2023 r.
LICZBA GODZIN: 45 godzin/zajęcia 5 x w tygodniu po 3 godz.
CENA: 1125 zł
PROMOCJA: zapłać 900 zł przy zapisie do 30.06.2023 r.
ZAPISY: do 14.08.2023 r.
FORMA KURSU: kurs z lektorem via MS Teams
KONTAKT: Opiekun kursów języka polskiego dwieczorek@san.edu.pl 

Konto do wpłat za egzamin:
Społeczna Akademia Nauk, ul. Sienkiewicza 9, 90-113 Łódź
Bank ING Bank Śląski
IBAN: PL04 1050 1461 1000 0023 0860 1794
SWIFT: INGBPLPW
W tytule przelewu należy koniecznie wpisać: Imię i nazwisko + opłata za Letni kurs języka polskiego A2

 

Zapisz się

Polski na studia poziom B1 | forma on-line | 11.09-30.09 | 75h

Jeśli wkrótce rozpoczynasz naukę w SAN, nie masz certyfikatu z języka polskiego na poziomie B1, chcesz potwierdzić swoją znajomość języka polskiego i solidnie przygotować się do studiowania w języku polskim, zapisz się na kurs „Polski na studia”. Kurs na poziomie B1 organizowany jest w formie stacjonarnej w Warszawie oraz w formie on-line (z lektorem w aplikacji MS Teams oraz na platformie edukacyjnej LINGUA) dla kandydatów, którzy nie mogą przyjechać we wrześniu do Polski. Na kurs zapraszamy kandydatów, którzy wcześniej uczyli się języka polskiego na kursach w swoim kraju lub na kursach organizowanych przez SAN („Letni kurs języka polskiego”) i osiągnęli minimum poziom A2. Zajęcia prowadzone są w małych grupach, dzięki czemu każdy uczestnik ma możliwość aktywnego uczestnictwa w kursie. Program dostosowany jest do potrzeb studenta i oprócz tematyki ogólnej przewidzianej dla kursu na poziomie B1 rozszerzony jest o zagadnienia dotyczące struktury uczelni, toku studiów, załatwiania formalności na uczelni, form zwracania się do wykładowców, a także warsztaty przygotowujące do wypowiedzi ustnych i pisania prac zaliczeniowych. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych lektorów języka polskiego metodami aktywizującymi z naciskiem na praktyczne posługiwanie się językiem polskim na studiach. Kurs trwa 75 godzin, zakończony jest egzaminem na certyfikat B1. Dla uczestników kursu egzamin jest bezpłatny. Kurs odbywa się codziennie od poniedziałku do piątku. Uczestnicy kursu on-line biorą udział w lekcjach z lektorem w aplikacji Microsoft Teams (2 godziny dziennie), następnie przerabiają trzy lekcje na platformie edukacyjnej LINGUA (razem 5 lekcji dziennie).  Możesz też wziąć udział w kursie stacjonarnym w Warszawie (zajęcia 5 godzin dziennie). Wybór formy uczestnictwa w kursie zależy od Ciebie.

WAŻNE! Po zapisaniu się na kurs i opłaceniu kursu rozwiąż test kwalifikacyjny, żebyśmy mogli Cię zakwalifikować do grupy na odpowiednim poziomie. Uczestnikom, którzy nie rozwiążą testu, nie gwarantujemy miejsca w grupie. Skopiuj link do testu: https://forms.office.com/r/eVwnAVhidv 

Opłatę za kurs należy przelać na konto podane poniżej najpóźniej w terminie do 7 dni od daty zapisania się na kurs, nie później jednak niż do ostatniego dnia poprzedzającego rozpoczęcie kursu.

Polski na studia poziom B1 | forma on-line | 11.09-30.09 | 75h

TERMIN: 11.09-30.09.2023 r.
LICZBA GODZIN: 75 godzin/zajęcia codziennie od poniedziałku do piątku po 2 godz. z lektorem i 3 godz. na platformie Lingua
CENA: 1200 zł (egzamin on-line w cenie kursu)
PROMOCJA: zapłać 600 zł przy zapisie do 30.06.2023 r. (egzamin wliczony w cenę kursu)
ZAPISY: do 05.09.2023 r.
FORMA KURSU: kurs z lektorem via MS Teams + platforma LINGUA
KONTAKT: Opiekun kursów języka polskiego dwieczorek@san.edu.pl 

Konto do wpłat za egzamin:
Społeczna Akademia Nauk, ul. Sienkiewicza 9, 90-113 Łódź
Bank ING Bank Śląski
IBAN: PL04 1050 1461 1000 0023 0860 1794
SWIFT: INGBPLPW
W tytule przelewu należy koniecznie wpisać: Imię i nazwisko + opłata za kurs Polski na studia B1

Polski na studia poziom B1 | forma stacjonarna | 11.09-30.09 | 75h

Jeśli wkrótce rozpoczynasz naukę w SAN, nie masz certyfikatu z języka polskiego na poziomie B1, chcesz potwierdzić swoją znajomość języka polskiego i solidnie przygotować się do studiowania w języku polskim, zapisz się na kurs „Polski na studia”. Kurs na poziomie B1 organizowany jest w formie stacjonarnej w Warszawie oraz w formie on-line (z lektorem w aplikacji MS Teams oraz na platformie edukacyjnej LINGUA) dla kandydatów, którzy nie mogą przyjechać we wrześniu do Polski. Na kurs zapraszamy kandydatów, którzy wcześniej uczyli się języka polskiego na kursach w swoim kraju lub na kursach organizowanych przez SAN („Polski bez granic” i „Letni kurs języka polskiego”) i osiągnęli minimum poziom A2. Zajęcia prowadzone są w małych grupach, dzięki czemu każdy uczestnik ma możliwość aktywnego uczestnictwa w kursie. Program dostosowany jest do potrzeb studenta i oprócz tematyki ogólnej przewidzianej dla kursu na poziomie B1 rozszerzony jest o zagadnienia dotyczące struktury uczelni, toku studiów, załatwiania formalności na uczelni, form zwracania się do wykładowców, a także warsztaty przygotowujące do wypowiedzi ustnych i pisania prac zaliczeniowych. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych lektorów języka polskiego metodami aktywizującymi z naciskiem na praktyczne posługiwanie się językiem polskim na studiach. Kurs trwa 75 godzin, zakończony jest egzaminem na certyfikat B1. Dla uczestników kursu egzamin jest bezpłatny. Kurs odbywa się codziennie w SAN w Warszawie przy ulicy Łuckiej 11 w dniach od poniedziałku do piątku po 5 godzin lekcyjnych dziennie w godzinach przedpołudniowych lub popołudniowych (w zależności od ilości grup).

WAŻNE! Po zapisaniu się na kurs i opłaceniu kursu rozwiąż test kwalifikacyjny, żebyśmy mogli Cię zakwalifikować do grupy na odpowiednim poziomie. Uczestnikom, którzy nie rozwiążą testu, nie gwarantujemy miejsca w grupie. Skopiuj link do testu: https://forms.office.com/r/eVwnAVhidv 

Opłatę za kurs należy przelać na konto podane poniżej najpóźniej w terminie do 7 dni od daty zapisania się na kurs, nie później jednak niż do ostatniego dnia poprzedzającego rozpoczęcie kursu.

Polski na studia poziom B1 | forma stacjonarna | 11.09-30.09 | 75h

TERMIN: 11.09-30.09.2023 r.
LICZBA GODZIN: 75 godzin/zajęcia codziennie od poniedziałku do piątku po 5 godz.
CENA: 1500 zł (egzamin w cenie kursu)
PROMOCJA: zapłać 800 zł przy zapisie do 30.06.2023 r. (egzamin wliczony w cenę kursu)
ZAPISY: do 05.09.2023 r.
FORMA KURSU: kurs stacjonarny w Warszawie

Konto do wpłat za egzamin:
Społeczna Akademia Nauk, ul. Sienkiewicza 9, 90-113 Łódź
Bank ING Bank Śląski
IBAN: PL04 1050 1461 1000 0023 0860 1794
SWIFT: INGBPLPW
W tytule przelewu należy koniecznie wpisać: Imię i nazwisko + opłata za kurs Polski na studia B1

Egzaminy z języka polskiego

Egzamin z języka polskiego jako obcego – B1

Egzamin z języka polskiego jako obcego na poziomie B1 ma na celu potwierdzenie kompetencji w zakresie znajomości języka polskiego w sytuacji, gdy cudzoziemiec nie posiada żadnego z wymaganych dokumentów, potwierdzających znajomość języka polskiego. Egzamin na poziomie B1 kandydat możne zdawać w wybranym przez siebie terminie. Egzaminy odbywają się w formie on-line. O szczegółach organizacyjnych egzaminu uczestnik jest informowany na 7 dni przed egzaminem. Egzamin jest dostępny dla kandydatów na studentów w SAN oraz dla osób z zewnątrz, które chciałyby potwierdzić znajomość języka polskiego jako obcego. Egzamin organizowany przez Społeczną Akademię Nauk nie jest egzaminem uznawanym przez władze Polski na kartę pobytu czy obywatelstwo.

Opłatę za egzamin B1 w wysokości 250 zł należy przelać na konto podane poniżej najpóźniej w terminie do 7 dni od daty zapisania się na egzamin, nie później jednak niż do ostatniego dnia poprzedzającego egzamin.

Terminy egzaminów B1:

 • 27.01.2023 r.
 • 24.02.2023 r.
 • 31.03.2023 r.
 • 30.09.2023 r.
 • 27.10.2023 r.
 • 30.11.2023 r.
 • 29.12.2023 r.

Konto do wpłat za egzamin:
Społeczna Akademia Nauk, ul. Sienkiewicza 9, 90-113 Łódź
Bank ING Bank Śląski
IBAN: PL04 1050 1461 1000 0023 0860 1794
SWIFT: INGBPLPW
W tytule przelewu należy koniecznie wpisać: Imię i nazwisko + opłata za egzamin z języka polskiego B1

KONTAKT: Opiekun kursów języka polskiego dwieczorek@san.edu.pl 

 

Zapisz się

Egzamin z języka polskiego jako obcego – B2

Egzamin z języka polskiego jako obcego na poziomie B2 ma na celu potwierdzenie kompetencji w zakresie znajomości języka polskiego na poziomie średnio zaawansowanym wyższym. Egzamin na poziomie B2 kandydat możne zdawać w wybranym przez siebie terminie. Egzaminy odbywają się w formie on-line. O szczegółach organizacyjnych egzaminu uczestnik jest informowany na 7 dni przed egzaminem. Egzamin jest dostępny dla kandydatów na studentów w SAN oraz dla osób z zewnątrz, które chciałyby potwierdzić znajomość języka polskiego jako obcego. Egzamin organizowany przez Społeczną Akademię Nauk nie jest egzaminem uznawanym przez władze Polski na kartę pobytu czy obywatelstwo.

Opłatę za egzamin B2 w wysokości 300 zł należy przelać na konto podane poniżej najpóźniej w terminie do 7 dni od daty zapisania się na egzamin, nie później jednak niż do ostatniego dnia poprzedzającego egzamin.

Terminy egzaminów B2:

 • 27.01.2023 r.
 • 24.02.2023 r.
 • 31.03.2023 r.
 • 30.09.2023 r.
 • 27.10.2023 r.
 • 30.11.2023 r.
 • 29.12.2023 r.

Konto do wpłat za egzamin:
Społeczna Akademia Nauk, ul. Sienkiewicza 9, 90-113 Łódź
Bank ING Bank Śląski
IBAN: PL04 1050 1461 1000 0023 0860 1794
SWIFT: INGBPLPW
W tytule przelewu należy koniecznie wpisać: Imię i nazwisko + opłata za egzamin z języka polskiego B2

KONTAKT: Opiekun kursów języka polskiego dwieczorek@san.edu.pl 

Kursy języka polskiego dla cudzoziemców rozpoczynających studia w języku angielskim

Język polski na co dzień – poziom A1 | 60h

Kurs adresowany jest do studentów rozpoczynających studia w języku angielskim, którzy chcą opanować podstawy języka polskiego, ułatwiające funkcjonowanie na co dzień w Polsce. Na kursie nauczysz się, jak się witać, żegnać i przedstawiać, opowiadać o sobie, swojej rodzinie, pochodzeniu, znajomości języków, samopoczuciu i swoim dniu. Liczebniki, dni tygodnia, nazwy miesięcy, pory roku ułatwią w umawianiu się na spotkanie. Gdy opanujesz nazwy sklepów, artykułów spożywczych i przemysłowych oraz punktów usługowych, bez trudu zrobisz zakupy i załatwisz formalności w banku i na poczcie. Nie zabraknie też tematów związanych ze zdrowiem, mieszkaniem, miastem, transportem miejskim. Na kurs (razem 120 godzin) składają się dwa semestry – każdy po 60 godzin. Nie czekaj, zapisz się już dziś! Opłatę za kurs należy przelać na konto podane poniżej najpóźniej w terminie do 7 dni od daty zapisania się na kurs, nie później jednak niż do ostatniego dnia poprzedzającego rozpoczęcie kursu.

TERMIN:

 • semestr I – 02.10.2023–30.01.2024
 • semestr II – 04.03.2024–14.06.2024

LICZBA GODZIN: 60 godzin w semestrze/zajęcia 2 x w tygodniu po 2 godziny
CENA: 1500 zł
PROMOCJA: 1200 zł dla studentów SAN
ZAPISY: semestr I do 15.09.2023 r., semestr II do 20.02.2024 r. 
FORMA KURSU: Kurs z lektorem stacjonarny 
KONTAKT: Opiekun kursów języka polskiego dwieczorek@san.edu.pl 

Konto do wpłat za egzamin:
Społeczna Akademia Nauk, ul. Sienkiewicza 9, 90-113 Łódź
Bank ING Bank Śląski
IBAN: PL04 1050 1461 1000 0023 0860 1794
SWIFT: INGBPLPW
W tytule przelewu należy koniecznie wpisać: Imię i nazwisko + opłata za kurs języka polskiego A1, semestr

 

Zapisz się