Zakład Anestezjologii i Intensywnej Terapii

Zakład Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Społecznej Akademii Nauk

Zakład Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Społecznej Akademii Nauk oferuje studentom możliwość zdobycia wszechstronnej wiedzy i umiejętności niezbędnych do skutecznego zarządzania opieką anestezjologiczną i intensywną terapią. Program nauczania koncentruje się na kluczowych aspektach pracy anestezjologa i specjalisty intensywnej terapii, przygotowując studentów do radzenia sobie z wymagającymi i dynamicznymi sytuacjami w medycynie.

W ramach zajęć studenci uczą się, jak przygotować pacjentów do operacji, monitorować ich stan zdrowia podczas zabiegu oraz zapewniać kompleksową opiekę pooperacyjną. Program obejmuje naukę zastosowania różnorodnych technik anestezjologicznych i środków przeciwbólowych, co jest kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa i komfortu pacjentów podczas i po operacjach.

Dodatkowo, studenci zdobywają umiejętności związane z monitorowaniem i leczeniem pacjentów w ciężkich, zagrażających życiu stanach. Uczą się stosowania zaawansowanych technik wspomagania życia, takich jak wentylacja mechaniczna, hemodializa i ECMO (czyli zewnętrzna membranowa oksygenacja), co pozwala na skuteczne zarządzanie skomplikowanymi przypadkami i ratowanie życia pacjentów w najcięższych stanach.

Kontrola bólu oraz opracowywanie nowych technik jego uśmierzania to kolejny istotny obszar nauczania. Studenci uczą się, jak skutecznie monitorować poziom bólu u pacjentów oraz stosować innowacyjne metody leczenia bólu, co jest niezbędne w opiece nad pacjentami w stanie krytycznym.

Kadra badawczo-dydaktyczna Zakładu