Zakład Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej

Zakład Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej w Społecznej Akademii Nauk

Zakład Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej w Społecznej Akademii Nauk stanowi istotny element kształcenia przyszłych chirurgów, oferując studentom szeroki zakres wiedzy i umiejętności niezbędnych w dziedzinie chirurgii ogólnej oraz onkologii.

W Zakładzie studenci uczą się przeprowadzać operacje związane z leczeniem schorzeń różnych narządów ludzkiego organizmu. Program nauczania obejmuje zarówno podstawowe techniki chirurgiczne, jak i zaawansowane procedury, w tym operacje usuwania guzów nowotworowych. Studenci zdobywają umiejętności w zakresie chirurgii radykalnej, cytoredukcyjnej oraz paliatywnej, co jest kluczowe w leczeniu pacjentów onkologicznych.

Zakład kładzie duży nacisk na praktyczne doświadczenie, umożliwiając studentom naukę nowoczesnych metod chirurgicznych oraz technik minimalnie inwazyjnych. Studenci mają okazję pracować z nowoczesnym sprzętem chirurgicznym i uczestniczyć w innowacyjnych podejściach do zabiegów operacyjnych, co pozwala im na praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy.

W ramach zajęć, studenci są również zaangażowani w badania nad nowymi metodami chirurgicznymi, co pozwala im na bieżąco śledzić postęp w dziedzinie chirurgii i onkologii. Dzięki takim badaniom, przyszli chirurdzy uczą się, jak wprowadzać innowacyjne techniki do swojej praktyki.

Kadra badawczo-dydaktyczna Zakładu

Kierownik zakładu: prof. dr Fabrizio Bert