« wróć...dr hab. n. med. Michał Nowak, prof. SAN

Jest doświadczonym okulistą specjalizującym się w chirurgii refrakcyjnej rogówki i soczewki oka. Jego dorobek naukowy obejmuje 11 publikacji w czasopismach recenzowanych posiadających impact factor oraz 26 publikacji czasopismach recenzowanych bez impact factor.

Dr hab. Michał Nowak jest współautorem 4 podręczników i skryptów dla lekarzy okulistów. Pozostały dorobek naukowy obejmuje m.in. 23 wystąpienia naukowe na zjazdach zagranicznych w Stanach Zjednoczonych, Australii, Szwajcarii, Niemczech, Austrii, Holandii, Portugalii, Słowenii, Meksyku, Chinach, Brazylii i Zjednoczonych Emiratach Arabskich, oraz 33 wystąpienia naukowe na zjazdach w Polsce.

Pan dr hab. Michał Nowak jest twórcą programu edukacyjnego dla lekarzy okulistów i optometrystów Lepiejzobacz.pl w zakresie chirurgii refrakcyjnej rogówki i soczewki, a także współtwórca pierwszego polskiego multimedialnego programu edukacyjnego na temat jaskry „Glaucoma Edu 1.0” prowadzonego w latach 2013-2014 przy udziale firmy Alcon.

W swojej działalności naukowej dr hab. Michał Nowak koncentruje się na zagadnieniu epidemiologii okulistycznej.

Od 2010 r. prowadzi wykłady gościnne w polskich ośrodkach akademickich w zakresie diagnostyki jaskry, strategii postępowania terapeutycznego w wybranych typach neuropatii jaskrowej, farmakoterapii w leczeniu jaskry i wpływie konserwantów na stan rogówki w leczeniu jaskry, nepafenac, jako nowej generacji NLPZ w postępowaniu okołooperacyjnym, korekcji współistniejących wad refrakcji z użyciem zwijalnych soczewek wewnątrzgałkowych na przykładzie platformy Acrysof, a także profilaktyki i leczenia zaćmy.

W swojej pracy zawodowej Pan dr hab. Michał Nowak udziela pacjentom świadczeń zdrowotnych zarówno jako lekarz internista, jak i okulista. Pracował m.in. w Szpitalu im. Madurowicza w Łodzi, ZOZ Łódź-Polesie, w Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi, w Szpitalu Powiatowym w Zgierzu, w Szpitalu Wojewódzkim im. Najświętszej Marii Panny w Częstochowie, w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi i obecnie w Centrum Medycznym Szpital Świętej Rodziny w Łodzi, Prywatnym Szpitalu Okulistycznym Contact-Med. w Łodzi, Prywatnym Szpitalu Okulistycznym Vita-Med. w Głogowie oraz w Prywatnym Szpitalu Okulistycznym Provisus w Częstochowie. Jako okulista Pan dr hab. Michał Nowak specjalizuje się w chirurgii przedniego odcinka oka – operacjach refrakcyjnych rogówki i soczewki oraz chirurgii zaćmy, a także w terapii anty-VEGF schorzeń siatkówki.

Pan doktor prowadzi również badania nad nowymi lekami w terapii zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem (AMD). Zajmuje się również nowoczesną diagnostyką obrazową przedniego i tylnego odcinka oka wykonując osobiście badania topografii rogówki, optycznej koherentnej tomografii (OCT) przedniego odcinka, OCT siatkówki, OCT nerwu wzrokowego, HRT, GDX, USG, biometrii ultrasonograficznej i optycznej oraz angiografii fluoresceinowej. Prowadzi także pacjentów jaskrowych, u których wykonuje zabiegi SLT i YAG irydotomii. Realizuje własne i zespołowe badania kliniczne.