« wróć...dr hab. n. med. Paweł Kolasa, prof. SAN

Zainteresowania naukowe Pana Profesora związane są z nowoczesnymi metodami leczenia chorób neurochirurgicznych: wewnątrznaczyniowych tętniaków, przetok tętniczno-żylnych, naczyniaków mózgu i rdzenia kręgowego, leczenia bólu, nowotworów mózgu i rdzenia oraz nowotworów kręgosłupa z zastosowaniem implantów.

W polu zainteresowań znajduje się obecnie również leczenie chorób zwyrodnieniowych kręgosłupa wszystkich odcinków z zastosowaniem technik mikrochirurgicznych i małoinwazyjnych.

Praca zawodowa oraz zainteresowania znajdują odzwierciedlenie w tematach badawczych i licznych artykułach naukowych publikowanych zarówno w specjalistycznej prasie polskiej jak i zagranicznej. Doświadczenie zawodowe rozwija w Pulsmedzie Szpitalu w Łodzi (obecnie), WSZ im. Kopernika w Łodzi jako Ordynator Oddziału Neurochirurgii (od 1996). Jako ordynator rozwinął nowe i nowoczesne metody leczenia chorych neurologicznych: leczenie wewnątrznaczyniowe tętniaków, mikrochirurgiczne tętniaków, leczenie nowotworów mózgu i rdzenia z zastosowaniem monitoringu oraz leczenie chorób zwyrodnieniowych wszystkich odcinków kręgosłupa.

Prowadzi również prywatną praktykę lekarską (od 1987). Pełni także funkcję Przewodniczącego Sekcji Leczenia Wewnątrznaczyniowego PTN (od 1999), a wcześniej Kierownika Klinicznego Oddziału Neurochirurgii Wydziału Kształcenia Podyplomowego UM w Łodzi (2005-2009). Członek renomowanych organizacji lub towarzystw naukowych takich, jak: Polskie Towarzystwo Leczenia Kręgosłupa (od 2007), Polskie Towarzystwo Chirurgii Podstaw Czaszki (od 1990) oraz Polskie Towarzystwo Neurochirurgicznego (od 1980). Wieloletni pracownik Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz SAN w Łodzi.