« wróć...Międzynarodowa konferencja „Wielojęzyczność w XXI wieku - promowanie dziedzictwa językowego i kulturowego Europy wśród rodzin wielokulturowych”
Serdecznie zapraszamy do udziału w BEZPŁATNEJ międzynarodowej konferencji pt. „Wielojęzyczność w XXI wieku - promowanie dziedzictwa językowego i kulturowego Europy wśród rodzin wielokulturowych” połączonej z warsztatami.
Tematem konferencji są nowoczesne narzędzia i technologie wspomagające potrzeby rodzin wielojęzycznych w zakresie nauki języków i wspieranie ich w społeczeństwach europejskich.
Event odbędzie się 21 września 2020 r. w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi w formie on-line. Konferencja i szkolenia zostaną poprowadzone w języku angielskim.
W ramach wydarzenia:
- dowiesz się jak założyć klub dla rodzin wielojęzycznych w różnych krajach europejskich oraz DLACZEGO powinniśmy wspierać dzieci w nauce i ciągłym używaniu różnych języków, zwłaszcza języków pochodzenia?
- poznasz metody nauczania pokazujące CO możemy jako rodzice zrobić, aby wspierać dzieci w wielojęzyczności i W JAKI SPOSÓB należy wdrażać prawdziwe wsparcie językowe, aby nauka innych języków była efektywna?
- poznasz różne praktyki z 6 krajów europejskich: Włoch, Czech, Wielkiej Brytanii, Turcji, Polski oraz Szwajcarii\
- dowiesz się jak skutecznie współpracować w zespole wielokulturowym
- podczas dyskusji panelowej będziesz mieć nieocenioną okazję do networkingu
- otrzymasz bezpłatny podręcznik zawierający gotowe do użycia metody i techniki szkoleniowe pokazujące „Dlaczego i jak być rodziną wielojęzyczną?” - Przewodnik dla rodziców dotyczący motywowania i angażowania dzieci do używania wielu języków.
Konferencja oraz warsztaty skierowane są przede wszystkim do:
- edukatorów osób dorosłych – trenerów, pedagogów oraz osób z innych organizacji, pracujących z rodzinami wielojęzycznymi np. migrantami, uchodźcami z krajów partnerskich
- personelu organizacji pozarządowych pracujących z rodzinami o różnym pochodzeniu (np. organizacje pozarządowe zajmujące się migrantami, uchodźcami, emigrantami, organizacjami pomagającymi rodzicom i rodzinom w adopcji)
- osób dorosłych, rodziców, krewnych, którzy borykają się z problemami i barierami w zachowaniu języka rodzinnego (migranci, uchodźcy, rodziny mieszane)
- osób dorosłych w krajach partnerskich, społeczności lokalnych, które chciałyby uczyć się lub uczyć swoje dzieci innego języka (np. ekspaci, nauczyciele języków)
- nauczycieli uczących dwujęzyczne / wielojęzyczne dzieci w swoich klasach,\
- rodzin, w których rodzice mówią więcej niż jednym językiem i mogą wychowywać swoje dzieci jako dwujęzyczne
- dzieci, których rodzice posługują się innym językiem ojczystym niż język kraju, w którym mieszkają
- stowarzyszeń imigrantów i rodziców dzieci wielojęzycznych
- lokalnych i krajowych władz edukacyjnych w krajach partnerskich
- lokalnych społeczności rodzin w krajach partnerskich zainteresowane wielojęzycznością i różnorodnością kulturową Europy
- pracowników i wolontariuszy organizacji pozarządowych
- studentów i absolwentów kierunków pedagogicznych, psychologicznych, międzykulturowych i socjologicznych oraz innych związanych z wielokulturowością i zjawiskiem migracji
- oraz wszystkich innych zainteresowanych podnoszeniem swoich kompetencji w zakresie komunikacji w aspekcie interkulturowym.
Zapisu można dokonać poprzez formularz zgłoszeniowy poniżej strony. Prosimy o dokładne wypełnienie formularza rekrutacyjnego. Po dokonaniu zapisu otrzymacie Państwo informację mailową z linkiem aktywacyjnym.
Udział w konferencji i warsztatach jest BEZPŁATNY.
Dodatkowe korzyści: uczestnicy otrzymają certyfikat uczestnictwa w międzynarodowej konferencji.
Zapisy trwają do 18 września 2020 roku włącznie.