Aktualności
Fundacja TAKpełnosprawni zaprasza na kolejne spotkanie online z cyklu “Kariera na TAK”, skierowane do osób, które mimo niepełnosprawności chcą się rozwijać i osiągać sukcesy zawodowe.
Tym razem opowiemy o pracy na recepcji w ISS Polska, lidera w zakresie tworzenia przyjaznych miejsc pracy i kompleksowego zarządzania obiektami.
W ramach projektu oferujemy:
- szkolenia w czasie rzeczywistym, on-line w j. angielskim (ok. 5h dziennie)
- indywidualne konwersacje z Business English
- indywidualne spotkania z mentorem/coachem
- trening rozmowy rekrutacyjnej (tzw. mock interview)
- możliwość poszerzenia sieci kontaktów społecznych i zawodowych
- certyfikat potwierdzający uzyskane kompetencje
Career Boost IX jest skierowany m.in. do osób:
- bezrobotnych,
- studentów wchodzących na rynek pracy,
- mających trudności z podjęciem zatrudnienia,
- zagrożonych utratą pracy,
- pracujących poniżej swoich kwalifikacji,
- wracających na rynek pracy po przerwie związanej np. z chorobą lub wychowywaniem dziecka,
- uchodźców wojennych z Ukrainy posługujących się j. polskim lub j. angielskim
Legia Akademicka to ochotnicze szkolenie wojskowe studentów i absolwentów uczelni jednolitych studiów magisterskich oraz studiów pierwszego i drugiego stopnia realizowane w uczelniach, jednostkach wojskowych, ośrodkach i centrach szkolenia Sił Zbrojnych RP.
Program Legii Akademickiej realizowany jest w ramach szkolenia podstawowego oraz dwóch modułów - podoficerskiego i oficerskiego.
Ponadprogramowe szkolenie z protokołu dyplomatycznego i dobrych manier odbyli studenci studiów magisterskich kierunku Bezpieczeństwo Narodowe w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi. Kilkugodzinne warsztaty poprowadził uznany i ceniony ekspert - ppłk. Jacek Jarzyna z Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie.
„Przemysł 4.0 to koncepcja opisująca złożony proces transformacji technologicznej i organizacyjnej przedsiębiorstw, który obejmuje integrację łańcucha wartości, wprowadzanie nowych modeli biznesowych oraz cyfryzację produktów i usług. Wdrażanie tych rozwiązań możliwe jest dzięki wykorzystaniu nowych technologii cyfrowych, zasobów danych oraz zapewnieniu komunikacji w sieci współpracy maszyn, urządzeń i ludzi.
Społeczna Akademia Nauk systematycznie poszerza współpracę z instytucjami działającymi w obszarach odpowiadających profilom kształcenia. Do sojuszników Uczelni w październiku 2022 roku dołączyły Komenda Powiatowa Policji oraz Zakład Karny w Sieradzu.
Celem Hackathonu jest zgromadzenie innowacyjnych pomysłów i przełożenie ich na rozwiązania informatyczne, które w praktyczny sposób wpłyną na poprawę opieki nad pacjentami kardiologicznymi. Dla trzech zwycięskich projektów przewidziano nagrody pieniężne.
Marzeniem ambitnej młodzieży jest nauka w dobrym, miejskim liceum, a potem wyjazd na prestiżowe studia za granicę. Marzenia zmotywowanych studentów to prowadzenie projektów naukowych i artystycznych oraz zdobywanie wysokich osiągnięć w karierze sportowej. Liczni absolwenci marzą o lepszym starcie na rynku pracy i podnoszeniu swoich kompetencji. Odpowiedzią na te marzenia są stypendia. Tak, stypendia!
Wysokospecjalistyczne opinie i ekspertyzy, nowoczesne projekty badawcze i techniczne, nowinki technologiczne, od 15 września br. osiągalne dla studentów Społecznej Akademii Nauk, szczególnie kierunków technicznych, dzięki porozumieniu o współpracy z Zakładem Usług Technicznych Rady Społecznej Naczelnej Organizacji Technicznej.
W ramach podpisania porozumienia pomiędzy Społeczną Akademią Nauk a firmą szkoleniowo – edukacyjną „Szepnąć słówko”, rozpoczęliśmy współpracę z zakresu edukacji, promocji oraz podnoszenia kwalifikacji naszych studentów.
Społeczna Akademia Nauk w Łodzi zawarła porozumienie o współpracy z Zarządem Wojewódzkim w Łodzi Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów. Korzystną dla obu stron umowę sygnowali prof. Roman Patora – Rektor SAN oraz podinsp. Krzysztof Balcer – Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZP.
Stowarzyszenie Sztab Ratownictwa w Bełchatowie to kolejny Partner Społecznej Akademii Nauk.
Dyrektor Biura ds. współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym Pan Mirosław Olszewski odebrał z rąk Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Zelowie Pani Anna Adamusiak-Stasiak podziękowanie za współorganizację szeregu tegorocznych wydarzeń m.in. pod patronatem Burmistrza Miasta Zelowa Pana Tomasza Jachymka.