SAN Charity

Pomagaj z SAN

Nasza Uczelnia od lat włącza się w akcje charytatywne na terenie całego regionu łódzkiego, jak i kraju. Nasi Studenci oraz pracownicy włączają się w takie akcje jak: studenckie zbiórki krwi, pomoc hospicjom i domom dziecka. W 2021 roku z inicjatywy Pani Prorektor, prof. Zofii Patory-Wysockiej zainicjowany został projekt pod nazwą SANCharity.

Celem przedsięwzięcia jest m.in. organizacja wydarzeń charytatywnych, jak i wsparcie Studentów SAN borykających się z chorobami nowotworowymi lub innymi ciężkimi schorzeniami.

Jednym z elementów akcji jest sprzedaż publikacji „Koloryt wspomnień” poświęconej prof. Muzachimowi Al-Noorachi, który zmarł w lutym 2021 roku.

Profesor Muzahim Al-Noorachi był wyjątkową postacią.

 

Dla uczczenia Jego pamięci została przygotowana i wydana książka Kolory wspomnień – In memoriam Muzahim Abdul Al-Noorachi 1940-2021. Zamierzeniem książki było przybliżenie sylwetki Profesora jako członka naszej społeczności akademickiej i niezwykłego człowieka. Był osobą nietuzinkową, Irakijczykiem z pochodzenia, a Polakiem z wyboru. Był intelektualistą, naukowcem, nauczycielem, mentorem, dobrym duchem i przyjacielem studentów, szanowanym współpracownikiem i kolegą, na którego zawsze można było liczyć.

Przez lata spędzone w Społecznej Akademii Nauk pełnił m.in. funkcję Prorektora ds. Studenckich czy Dziekana Wydziału Zarządzania. W pamięci środowiska akademickiego pozostanie zapamiętany jako wyjątkowy wykładowca, a także wspaniały człowiek, oddany pracy i studentom.

Sprzedażą książki Kolory wspomnień – In memoriam Muzahim Abdul Al-Noorachi 1940-2021 zajmuje się Wydawnictwo SAN. 

Pozycję można zakupić podczas Inauguracji Roku Akademickiego w Łodzi oraz w Warszawie lub kontaktując się bezpośrednio z Wydawnictwem pod nr tel.: (42) 676 25 29 wew. 339 lub poprzez e-mail: wydawnictwo@san.edu.pl 

Koszt to: 50,00 zł

sancharity-wspieramy-studentow-san

Dochód ze sprzedaży książki zostanie przekazany w całości na rehabilitację naszej studentki - Pauliny Telegi, która uległa poważnemu wypadkowi. 

 

Paulina to studentka Zarządzania w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi. Ma 22 lata. To młoda, zdolna, ambitna dziewczyna kochająca życie.

 

Paulina potrzebuje wsparcia w intensywnej i jak najszybszej rehabilitacji, aby odzyskała pełną sprawność, ale koszty rehabilitacji są bardzo wysokie.

 

Zbiórka prowadzona jest również na portalu siepomaga.pl

 

SAN Charity - działania studentów Społecznej Akademii Nauk niosące pomoc i wsparcie

Jako Społeczna Akademia Nauk angażujemy się w wiele inicjatyw, mających na celu zwrócenie uwagi na sytuację geopolityczną naszego kraju jak i świata. Od lutego 2022 roku wszyscy skupiamy się na problemie jakim jest wojna w Ukrainie. Obywatele naszego państwa od samego początku konfliktu za wschodnią granicą zaangażowali się w inicjatywy pomocowe dla osób uciekających z kraju objętego agresją.Społeczność naszej Uczelni, również czynnie angażuje się w organizowanie przedsięwzięć, współpracując z instytucjami oraz osobami, dla których prawa człowieka i bezpieczeństwo są podstawowymi wartościami. 

 

Jesteśmy otwarci na drugiego człowieka, bez względu na kraj pochodzenia czy inne bariery kulturowe, dlatego też budujemy przestrzeń wolną od nietolerancji i podziałów. Tworzymy miejsce dialogu i umożliwiamy studentom wymianę swoich poglądów oraz kształtujemy charakter osób u nas studiujących. Studenci naszej uczelni biorą czynny udział w różnych wolontariatach i organizacjach wspierających osoby potrzebujące.

Dzień pełen sensu, radości i pomagania
Dzień pełen sensu, radości i pomagania
Dzień pełen sensu, radości i pomagania!
Te słowa idealnie podsumowują wizytę naszych Studentów, Mariny Hulii oraz Dzieci z Dworca Brześć w kuchni Little Chef. Spotkali się, aby przygotować pyszne dania dla seniorów, ale także, aby wspólnie spędzić czas przy rozmowach, śpiewie i tańcu.
W tym wyjątkowym dniu towarzyszyli im dziennikarka i korespondentka wojenna Bianka Zalewska oraz ekipa dziennikarska Dzień Dobry TVN.
 
Międzynarodowe Święta Wielkanocne
Międzynarodowe Święta Wielkanocne
Radośni, wspólnie, zjednoczeni.
Przy świątecznym stole zasiedli wspólnie katolicy, prawosławni, muzułmani i ateiści.
Opowiadając o świętach i związanymi z nimi tradycjami w różnych krajach wspólnie budowali więzi wychodząc ponad podziały religijne.
Spotkanie Wielkonocne w Akademiku było pełne uśmiechów, rozmów i tańca. Obecny był na nim także Dyrektor Biura Rzecznika Praw Obywatelskich Andrzej Stefański, który po raz kolejny uczestniczył w spotkaniu Wielkanocnym w Akademiku.
- To już tradycja. Mamy swojego Ministra. – śmiali się Studenci.
Po wspólnym posiłku czeczeńskie kobiety oraz dzieci uczyły Studentów ich narodowego tańca, a Bergiej, student Zarządzania, robił piękne zdjęcia.
Magia Świąt Wielkanocnych w Akademiku SAN Warszawa
Magia Świąt Wielkanocnych w Akademiku SAN Warszawa
Magia Świąt Wielkanocnych rozpościera swą aurę nad warszawskim Akademikiem, gdzie odbył się przedświąteczny konkurs „Istne cuda” na najpiękniejsze pomalowane jajko – pisankę 
Studenci wykazali się ogromem talentów i kreatywności.
Daria barwiła jajka łupinami cebuli, a Masha zdecydowała się na namalowanie zabawnych zwierzątek 
Zwycięzcami konkursu okazali się Ola i Valentyn, którzy własnoręcznie wykonali wiązankę z żywych kwiatów i pisanek. Prace studentów wprowadziły miły, świąteczny nastrój i ozdobiły przytulne wnętrza Akademika 
Nieustanna pomoc potrzebującym
Nieustanna pomoc potrzebującym

Minął rok, odkąd rozpoczęła się wojna na Ukrainie. Od tego czasu Studenci z warszawskiego Akademika nieustannie niosą pomoc potrzebującym. O wspólnym gotowaniu oraz organizacji kreatywnych zajęć dla dzieci niedawno wspominaliśmy. Tym razem Studenci postanowili wesprzeć samotną uchodźczynię z Ukrainy, 85-letnią Zoję. Sala Aktywności Akademika zmieniła się w pracownię artystyczną, w której przy dużym stole malowane były obrazki. Babcia Zoja jest osobą leżącą i czasami czuje się samotna. Pod koniec ubiegłego tygodnia trzyosobowa delegacja Studentów postanowiła odwiedzić kobietę, aby wręczyć jej przygotowane prace i przekazać kilka ciepłych słów.

Tłusty czwartek w Akademiku SAN
Tłusty czwartek w Akademiku SAN

Wczoraj w warszawskim akademiku Studenci-aktywiści wraz z Mariną Hulią, koordynatorką międzykulturową SAN uczcili Tłusty Czwartek spotkaniem. Spotkali się nie tylko po, aby zjeść pączki, ale także podsumować ich działalność charytatywną oraz porozmawiać o przyszłych przedsięwzięciach. Studenci bowiem regularnie gotują dla osób starszych z domu opieki, prowadzą zajęcia artystyczne i gotują dla dzieci z Ukrainy ewakuowanych z Odessy, a także wspierają osoby bez domów. Miłą niespodzianką dla nich był upominek od firmy Yope, który otrzymali w podziękowaniu za ich zaangażowanie i dobre serce.

Wspólne gotowanie dla podopiecznych domu samotnej starości
Wspólne gotowanie dla podopiecznych domu samotnej starości

W styczniu 2023 roku obyło się już kolejne wspólne gotowanie a to wszystko dla podopiecznych domu samotnej starości. Tym razem poza studentami Społecznej Akademii Nauk do gotowania przyłączyli się Pani Hanna Machińska, uhonorowana odznaczeniem Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski, zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Pan Andrzej Stefański, dyrektor biura Rzecznika Praw Obywatelskich. Spotkanie było pięknym gestem wzajemnej integracji oraz pomocy.

Święta w akademiku SAN
Święta w akademiku SAN

21 grudnia 2022 roku święta zawitały do warszawskiego akademika przy ulicy Ciołka 6. Spotkanie wspólnie organizowane z Koordynatorką Międzykulturową Filii SAN w Warszawie, Panią Mariną Hulią było pięknym wydarzeniem dla Studentów z zagranicy, w większości z ogarniętej wojną Ukrainy. Studenci doświadczyli domu, ciepła oraz pokojowego ducha świąt. Brzmiały kolędy, wigilijne potrawy i czuć było ducha świąt. „Wigilia polska w pełnej klasie” - podsumował z uśmiechem Dyrektor Łukasz Parkasiewicz

Rodzinne gotowanie
Rodzinne gotowanie

W grudniu odbyło się spotkanie w którym wzięli udział Studenci Społecznej Akademii Nauk oraz Łukasz Parkasiewicz – Dyrektor Administracyjny SAN w Warszawie. Rodzinne gotowanie miało miejsce w zaprzyjaźnionej pracowni Little Chef w Warszawie, było pięknym i niezapomnianym spotkaniem dla 32 samotnych i opuszczonych babć. Szczególnie w pamięć uczestnikom wydarzenia zapadł cytat: "Nie pora umierać – uśmiechnęła się Babcia Halinka. – Dopóki nas pamiętacie, będziemy żyć".

Meeting at the Little Chef cooking school
Meeting at the Little Chef cooking school

W listopadzie 2022 roku odbyło się spotkanie w szkole gotowania Little Chef na warszawskim Mokotowie. W wydarzeniu wzięli udział studenci Społecznej Akademii Nauk jak i dyrektor administracyjny Pan Łukasz Parkasiewicz. Dzięki udostępnieniu przestrzeni i produktów do gotowania powstały ciepłe, domowe posiłki dla ukraińskich sierot.  W spotkaniu także wziął udział Bergiej Orynbassar oraz Lom Ali, niepełnosprawny chłopiec z Czeczenii, który podczas spotkania zatańczył lezginkę z ukochaną mamą Żovret, radośnie i po kaukasku. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a uczestnicy pokazali jak ważna jest pomoc i wsparcie dla drugiego człowieka.

Wykład Mariny Hulii „O mądrym pomaganiu: wolontariat na rzecz ludzi w potrzebie”
Wykład Mariny Hulii „O mądrym pomaganiu: wolontariat na rzecz ludzi w potrzebie”

Starając się edukować młodych studentów w tak istotnej i aktualnej sprawie jaką jest niesienie pomocy bliźniemu, w czerwcu na naszej Uczelni został przeprowadzony wykład przez Marinę Hulię pt. „O mądrym pomaganiu: wolontariat na rzecz ludzi w potrzebie”.

Halloween z dziećmi z Czeczenii
Halloween z dziećmi z Czeczeniia

W październiku z okazji „Halloween” zorganizowaliśmy spotkanie z dziećmi i rodzinami z Czeczenii. Wydarzenie odbyło się w Akademiku SAN. Uczestnikom towarzyszyły dobre nastroje. Wspólnie tańczyliśmy, uczyliśmy poprzez zabawę najmłodszych obywateli Czeczenii. Dzięki wydarzeniu pomogliśmy odnaleźć się rodzinom w naszym kraju.

Pracownia artystyczna SAN
Pracownia artystyczna

W ostatnim czasie w Akademiku SAN, podjęliśmy kolejną inicjatywę i stworzyliśmy pracownię artystyczną, gdzie nasi studenci stworzyli, za pomocą krepiny i kolorowego papierów, barwne prace. Całe wydarzenie miało na celu urozmaicenie czasu ukraińskich sierot, które zostały ewakuowane z Odessy i znalazły swój tymczasowy dom, w hotelu pod Warszawą. Nasi wolontariusze starali się jak najbardziej wesprzeć ukraińskie dzieci i pomóc w organizowanych dla nich warsztatach plastycznych.

Uroczysty obiad dla studentów z zagranicy
Uroczysty obiad dla studentów z zagranicy

Z okazji świąt wielkanocnych 21.04.2022 w Akademiku Społecznej Akademii Nauk zorganizowaliśmy uroczysty obiad dla studentów z zagranicy. W wydarzeniu wziął udział dyrektor Biura Rzecznika Praw Obywatelskich Pan Andrzej Stefański. Na stole zagościły tradycyjne potrawy kuchni ukraińskiej.

Uczestnicy mogli również wysłuchać koncert saksofonisty Nikity z Białorusi, a atmosferę świąteczną było już czuć podczas przygotowań. Wydarzenie zostało zorganizowane, aby okazać wsparcie dla uchodźców z Ukrainy, dla których Wielkanoc jest bardzo ważnym świętem. Studenci czuli jedność, mimo że nie byli z członkami swoich rodzin przy jednym stole.

Strefa wolna od nienawiści
Strefa wolna od nienawiści

Kolejnym wydarzeniem, w którym uczestniczyli nasi studenci odbyło się w Opolu. Wraz z młodymi aktywistami stworzyliśmy strefę wolną od nienawiści. Naszym celem było pokazanie, że warto budować więzi pomiędzy różnymi narodowościami, nawet jeśli pochodzimy z różnych krajów. Studenci SAN znakomicie potrafili ukazać jedność, podkreślając przy tym jak ważny i lepszy jest świat bez podziałów narodowościowych.

Razem dla wspólnego celu
Razem dla wspólnego celu

Nasze działania w ramach SANCharity mają na celu pomoc nie tylko materialną, ale także mentalną w postaci m.in. wsparcia psychologicznego.

Zaangażowani studenci oraz wykładowcy-sancharity
Zaangażowani studenci oraz wykładowcy

Zarówno nasi studenci, jak i wykładowcy mocno angażują się w akcje pomocowe. Organizacja takich przedsięwzięć to cenna lekcja dobroczynności.

pomoc-uchodzcom-san-sancharity
Pomoc uchodźcom

We  współpracy z Mariną Hulią, koordynatorką międzykulturową w Społecznej Akademii Nauk, studenci oraz wykładowcy biorą aktywny udział w różnych przedsięwzięciach, które mają na celu pomoc uchodźcom oraz stałe wsparcie w trudnych dla nich chwilach. Większość tych wydarzeń jest udostępniana i relacjonowana na Facebooku.

Społeczna Akademia Nauk angażuje się w wiele inicjatyw, którym przyświeca idea ochrony praw człowieka. Dla naszych studentów poczucie bezpieczeństwa oraz jedności są wartościami, bez których nie może funkcjonować współczesny świat. Wybuch wojny w Ukrainie umocnił w nas potrzebę pomagania i wspieranie drugiego człowieka, przede wszystkim osób uciekających z obszarów objętych wojną.

 

Pokazujemy, że nie są pozostawieni bez pomocy i zawsze mogą liczyć na  naszą pomocną dłoń.

 

Po więcej informacji zapraszamy na Facebooka Społecznej Akademii Nauk  

Chcesz dołączyć do SANCharity?

Zapraszamy wszystkich Studentów oraz Pracowników SAN do włączenia się w akcję SANCharity. Jeżeli chcecie stworzyć projekt charytatywny, zorganizować zbiórkę krwi lub macie własny pomysł, jak pomóc potrzebującym odezwijcie się do nas na adres marketing@san.edu.pl