Wykładowcy

Dziekan Wydziału lekarskiego Społecznej Akademii Nauk

Dziekan Kierunku lekarskiego w SAN w Łodzi. Prowadzi badania naukowe z zakresu farmakologii, ochrony zdrowia, onkologii i hematologii.

Od 2000 r. do chwili obecnej brał udział w 12 projektach badań klinicznych. Ponadto, w latach 2014 – 2015 był głównym badaczem w projekcie firmy Amgen w zakresie Placebo Controlled, Multicenter Study to Assess the Effect of Evolucumab on Congnitive Function in Patients with Clinically Evident Cardiovascular Diseases and Receiving Statin Background Lipid Lowering Therapy. 

 

Czytaj więcej...

Opiekun kierunku lekarskiego SAN Łódź

Specjalistka fizjoterapii. Zainteresowania zawodowe koncentrują się wokół fizykoterapii i fizjoterapii pooperacyjnej i pourazowej.

 

czytaj więcej

Kadra badawczo-dydaktyczna i dydaktyczna na kierunku lekarskim

Prowadzi badania w zakresie historii medycyny, historii regionalnej i historii wojskowości w XX w. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Historii Medycyny i Farmacji.

 

czytaj więcej

Specjalizuje się w ultrastrukturze i funkcji jądra komórkowego, morfologicznych metod badania transkrypcji, wizualizacji kwasów nukleinowych, wpływu związków toksycznych na strukturę narządów, a także w zakresie anatomii rozwojowej oraz struktury i funkcji chrząstki.

 

czytaj więcej

Anestozjolog od ponad 20 lat zajmujący się prawie wyłącznie intensywną terapią i powiązaną z nią problemami układowej reakcji zapalnej, sepsy, wstrząsu septycznego oraz dysfunkcji wielonarządowej. 

 

czytaj więcej

Były pracownik Wojskowej Akademii Medycznej, a następnie Uniwersytetu Medycznego w Łodzi na kierunku lekarskim prowadzący wykłady z przedmiotu „chemia bioorganiczna” oraz „biochemia”.

 

czytaj więcej

Pracuje w firmie biotechnologicznej Polbionica Sp. z. o o. zajmującą się biodrukiem tkanek w technologii 3D. Specjalizuje się w prowadzeniu badań opartych na terapii genowej wykorzystującej wektory wirusowe oraz niewirusowe. 

 

czytaj więcej

Zainteresowania naukowe koncentruje głównie na wczesnej profilaktyce i diagnostyce chorób kardiometabolicznych.

 

czytaj więcej

Embriolog i diagnosta laboratoryjny, specjalizujący się w analizie semiologicznej ludzkich gamet męskich. Obecnie pracownik laboratorium kliniki in vitro.

 

czytaj więcej

W swoich badaniach naukowych koncentruje się na problematyce anatomii prawidłowej i topograficznej oraz bólu i jego leczenia, a w szczególności dolegliwości związanych z chorobami kręgosłupa.

 

czytaj więcej

Biolog molekularny. Obecnie zajmuje się głównie zagadnieniami skażenia mikrobiologicznego powietrza.

 

czytaj więcej

Zawodowo oraz naukowo zajmuje się tworzeniem nowoczesnych rozwiązań polimerowych dla uwalniania substancji w żywności, substancji leczniczych czy stosowanych w zaawansowanych pomiarach sensorycznych.

 

czytaj więcej

Kadra badawczo - naukowa na kierunku lekarskim SAN

Prowadzi gabinet lekarski jako lekarz rodzinny, a w swej pracy naukowej podejmuje problematykę badawczą roli płytek krwi w wybranych jednostkach chorobowych: chorobie niedokrwiennej serca, miażdżycy zarostowej kończyn dolnych i stanach zapalnych.

 

czytaj więcej

Od 1996 r. pracuje w Specjalistycznych Gabinetach Lekarskich – Dermed, gabinet Dermatologii, Dermatochirurgii i Dermatologii Estetycznej, zaś zainteresowania naukowo - badawcze profesora dotyczą fizjologii wysiłku fizycznego, wpływu ograniczonej aktywności ruchowej na procesy metaboliczne w stanach fizjologii i patologii.

 

czytaj więcej

Posiada długoletnie doświadczenie zawodowe w Klinice Okulistycznej Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi (od 1992) oraz Gabinecie okulistycznym Oculo-Med. w Warszawie i Contact-Med. w Łodzi.

 

czytaj więcej

Dermatolog, wenerolog. Realizuje prace badawcze i przeglądowe w zakresie dermatologii. Czynny lekarz dermatolog w MEDKOS Łódź (od 2013), Katedrze i Klinice Dermatologii, Dermatologii Dziecięcej i Onkologicznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi (2002 – 2013) oraz Katedrze i Klinice Dermatologii WAM (do 2002).

 

czytaj więcej

Prowadził badania pn. Zaburzenia stresowe pourazowe. Badania dotyczą między innymi - problemu szeroko rozumianej duchowości w medycynie, w szczególności w psychiatrii i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością ruchową. 

 

czytaj więcej

Jego zainteresowania naukowe związane są z nowoczesnymi metodami leczenia chorób neurochirurgicznych: wewnątrznaczyniowych tętniaków, przetok tętniczno-żylnych, naczyniaków mózgu i rdzenia kręgowego, leczenia bólu, nowotworów mózgu i rdzenia oraz nowotworów kręgosłupa z zastosowaniem implantów.

 

czytaj więcej

W swej pracy naukowo-badawczej zajmuje się głównie szeroko rozumianym zarządzaniem w jednostkach ochrony zdrowia oraz poziomem jakości świadczonych usług medycznych, a także rozwijania krajowych zasobów standardów kompetencji zawodowych wymaganych przez pracodawców. 

 

czytaj więcej

Jest doświadczonym okulistą specjalizującym się w chirurgii refrakcyjnej rogówki i soczewki oka. Jego dorobek naukowy obejmuje 11 publikacji w czasopismach recenzowanych posiadających impact factor oraz 26 publikacji czasopismach recenzowanych bez impact factor.

 

czytaj więcej

Specjalista fizjoterapii, ekspert w zakresie diagnostyki funkcjonalnej i terapii zaburzeń funkcjonalnych kręgosłupa szyjnego i szyjno-piersiowego. Aktualnie pracuje w Klinice Rehabilitacji Medycznej dla Dorosłych w Centralnym Szpitalu Klinicznym w Łodzi (od 2016 r.).

 

czytaj więcej

Internista oraz kardiolog. W 1984 roku wraz z prof. Andrzejem Żebrowskim stworzył przy Klinice (Klinika Chorób Wewnętrznych IMW A.M w Łodzi) Kardiologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi zespół implantujący stymulatory serca.

 

czytaj więcej

Dorobek naukowy dr Chudzika oscyluje wokół różnych zagadnień neurologicznych dotyczących pracy mózgu. Jest współtwórcą Centralnego Szpitala Weteranów. To były wieloletni dyrektor i dyrektor medyczny Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 2 WAM w Łodzi, a obecnie prezes Tomaszowskiego Centrum Zdrowia.

 

czytaj więcej

Biolog, diagnosta, specjalizujący się w diagnostyce patomorfologicznej na poziomie ultrastruktury komórki. Jego praca zawodowa i naukowa skupia się w obszarze patologii m.in. nerek, mięśni i serca na poziomie mikroskopii elektronowej.

 

czytaj więcej

Prowadzi badania związane z nieinwazyjnym leczeniem raka pęcherza moczowego. Jego długoletnie doświadczenie zawodowe powiązane jest z pracą na Oddziale Urologii w Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Pawła II w Bełchatowie (od 2021).

 

czytaj więcej

Koordynator Oddziału Onkologii Klinicznej i Chemioterapii w Poddębickim Centrum Zdrowia (od 2016 roku), a także konsultant w Poradni Onkologicznej w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej MediCenter, czy też w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Kole.

 

czytaj więcej

Zajmuje się kompleksową diagnostyką i leczeniem chorób nowotworowych jelita grubego i odbytnicy. Wykonuje zabiegi w zakresie chorób nowotworowych jelita grubego i odbytnicy, również metodami laparoskopowymi. 

 

czytaj więcej

Od 2020 roku prowadzi badania poświęcone równowadze i koordynacji ciała człowieka. Badania te pozwoliły na powstanie dwóch monografii oraz 9 artykułów, które opublikowała w wysoko punktowanych czasopismach. 

 

czytaj więcej

Prowadzi badania nad skutecznością leczenia pacjentów z kręgozmykiem Iº lub IIº po zastosowaniu dwóch 4-tygodniowych programów rehabilitacji. W badaniach uczestniczyły 33 kobiety i 25 mężczyzn w wieku 60-75 lat. 

 

czytaj więcej

Uzyskał specjalizację z dermatologii i rozwija dorobek naukowo – zawodowy w tymże obszarze. Aktualnie pracuje jako specjalista dermatologii i wenerologii w Profilaktyka i Zdrowie w Łodzi oraz GAMED w Ozorkowie.

 

czytaj więcej

Od 20 lat prowadzi badania naukowe w zakresie nauk medycznych i nauk o zdrowiu (cytologia, histologia i biochemia). Współpracuje z największymi ośrodkami naukowymi w Polsce i na świecie. Uczestniczy w wymianach naukowych w ramach programu Erasmus plus jako Visiting Profesor.

 

czytaj więcej

Kadra zagraniczna na kierunku lekarskim Społecznej Akademii Nauk

Jest profesorem na Wydziale Medycyny i Chirurgii na Uniwersytecie w Turynie (Facoltà di Medicina e Chirurgia dell’Università degli Studi di Torino). Pracuje w szpitalu klinicznym w Turynie jako dyrektor działu prewencji infekcji.

 

czytaj więcej

Jest wykładowczynią zarządzania opieką zdrowotną na Uniwersytecie Ca' Foscari w Wenecji, Włochy, ponadto ściśle współpracuje ona z naukowcami z obszaru medycyny klinicznej różnych uniwersytetów i instytucji.

 

czytaj więcej

Profesor chirurgii ogólnej na Uniwersytecie w Pawii. Pracuje jako chirurg ogólny na Oddziale Chirurgii Ogólnej 1 Szpitala IRCCS San Matteo w Pawii.

 

czytaj więcej