« wróć...2011

V Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Zarządzanie Międzykulturowe” (Intercultural Management Congress)

Konferencja Naukowa „Zarządzanie Międzykulturowe”

W listopadzie 2011 roku odbyła się V Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Zarządzanie Międzykulturowe”. Organizatorem wydarzenia była Społeczna Akademia Nauk w Łodzi wraz z Clark University.  Projekt poświęcony był kwestiom związanym z zarządzaniem i przywództwem w wielokulturowych korporacjach, kulturze organizacyjnej we współczesnym świecie oraz komunikacji międzykulturowej.

II Edycja Konferencji Dyskursy o kulturze

II Edycja Konferencji Dyskursy o kulturze

Konferencja „Dyskursy o kulturze”odbyła się w listopadzie 2011 roku i była już drugą edycją. Została zorganizowana przez Katedrę Socjologii i Dziennikarstwa. Sama tematyka cieszyła się popularnością wśród pracowników wszystkich znaczących placówek dydaktyczno-badawczych w kraju. Spotkanie zgromadziło grono socjologów, antropologów, politologów, filologów i przedstawicieli innych dziedzin humanistycznych, którzy dzielą się wynikami swoich badań dotyczących zagadnień związanych z przemianami tożsamości społecznej, przeobrażeniami pracy i organizacji, nowymi zjawiskami medialnymi oraz innymi problemami współczesnej kultury.

Wyzwania dla procesu zarządzania sektorem IT w Polsce Budowa nowoczesnej kadry zarządczej w IT

Wyzwania dla procesu zarządzania sektorem IT w Polsce Budowa nowoczesnej kadry zarządczej w IT

W lipcu 2011 roku odbyła się Konferencja „Wyzwania dla procesu zarządzania sektorem IT w Polsce Budowa nowoczesnej kadry zarządczej w IT”. Celem projektu było przedstawienie innowacyjnych przedsięwzięć w obszarze metodycznego zarządzania IT, prezentacja wybranych modeli zarzadzania IT na świecie, a także pobudzenie dyskusji na temat jego roli w polskich firmach. Gośćmi konferencji były osoby odpowiedzialne za zarządzanie teleinformatyką z firm sektora biznesu oraz łódzkich instytucji. W roli prelegentów wystąpili zarówno osoby odpowiedzialne za zarządzanie IT, koordynatorzy projektów jak również przedstawiciele firm świadczących usługi konsultingowe i wdrożeniowe. Organizatorem wydarzenia był Instytut Technologii Informatycznych SAN, Clark University.