« wróć...Nowa współpraca, nowe perspektywy

Stowarzyszenie Sztab Ratownictwa w Bełchatowie to kolejny Partner Społecznej Akademii Nauk.

 

Do elitarnego grona Partnerów Społecznej Akademii Nauk dołączyło Stowarzyszenie Sztab Ratownictwa w Bełchatowie. To stowarzyszenie zrzeszające służby medyczne m.in. pielęgniarki, ratowników medycznych i ratowników WOPR czy ratowników KPP, którzy popularyzują wiedzę  na temat udzielania pierwszej pomocy. Mówiąc wprost ratowania życia.

 

-Społeczna Akademia Nauk zrzesza ludzi z pasją czego dowodem jest nasz nowy Partner. Cieszy mnie niezmiernie, że nasi studenci będą mogli czerpać z wiedzy i doświadczenia ludzi, którzy swoją pracę zawodową traktują jako misję. To źródło wiedzy merytorycznej, ale też nauka ważnych postaw życiowych jak promocja i organizacja wolontariatu – podkreśla Mirosław Olszewski, Dyrektor Biura ds. współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym SAN.

 

Podpisane porozumienie otwiera też furtkę do organizacji wspólnych inicjatyw, konferencji, szkoleń, wymiany doświadczenia, działalności na rzecz ochrony zdrowia, a także inicjatyw społecznych w tym zakresie, w szczególności działanie na rzecz ratowania życia i zdrowia ludzkiego w nagłych stanach zagrożenia i dbanie nad jego bezpieczeństwem oraz działalność oświatowa w tym zakresie.

 

Porozumienie ze strony Stowarzyszenia Sztab Ratownictwa w Bełchatowie podpisali prezes Pan Rafał Wasilewski w towarzystwie Pana Cezarego Obuchowskiego, natomiast ze strony Społecznej Akademii Nauk Pan Mirosław Olszewski.