« wróć...Innowacyjne projekty i ekspercka wiedza kadry Naczelnej Organizacji Technicznej dostępne dla studentów i kadry Społecznej Akademii Nauk

partner-san-zaklad-uslug-technicznych-rady-spolecznej-naczelnej-organizacji-technicznej

Zakład Usług Technicznych Rady Społecznej Naczelnej Organizacji Technicznej,

powszechnie ceniona ekspercka firma consultingowa działająca w strukturach Naczelnej Organizacji Technicznej – Federacji Stowarzyszeń Naukowo – Technicznych, zrzeszająca liczną grupę doświadczonych rzeczoznawców i specjalistów z różnych dziedzin techniki posiadających uprawnienia państwowe oraz branżowe stowarzyszeń naukowo-technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej, współpracująca z absolwentami najbardziej renomowanych uczelni zarówno z kraju, jak i z zagranicy, została kolejnym partnerem Społecznej Akademii Nauk.

Porozumienie o wspólnej aktywności naukowej, badawczej i edukacyjnej, w tym organizacji konferencji, seminariów i szkoleń certyfikacyjnych podpisali w dniu 15 września 2022 roku w Warszawie Roman Duda – Prezes Z.U.T. R.S. Naczelnej Organizacji Technicznej oraz Mirosław Olszewski – Dyrektor Biura ds. współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym SAN.

Warto nadmienić, że nowy partner Uczelni od wielu lat świadczy różnorodne specjalistyczne usługi techniczne, m.in. w zakresie architektury i urbanistyki, budownictwa, bezpieczeństwa ekologicznego i ochrony środowiska, energetyki, prawa budowlanego i zamówień publicznych, wycen, tłumaczeń, audytów i zarządzania.

Podpisane pozorumienie umożliwi kadrze i studentom Społecznej Akademii Nauk bieżącą współpracę z ekspertami NOT, przygotowanie wspólnych projektów i organizację wydarzeń naukowych, a żacy – zwłaszcza kierunków informatyka, rachunkowość, zarządzanie, geodezja, optometria oraz kierunków technicznych, będą mogli odbywać staże i praktyki pod kierunkiem biegłych, rzeczoznawców i specjalistów zrzeszonych w ramach partnerskiej firmy consultingowej.

Zawarte porozumienie jest kolejnym krokiem Społecznej Akademii Nauk w realizowanej od wielu lat strategii umacniania i poszerzania współpracy z otoczeniem społecznym i gospodarczym, wyrazem uznawania waloru praktyczności prowadzonych badań naukowych, uwzględniania oczekiwań partnerów co do tworzenia nowych kierunków, specjalności, planów i programów nauczania, a także angażowania na rzecz wspólnego pozyskiwania funduszy na badania, stymulowania innowacyjności i aktywności prospołecznej.