« wróć...Kandydat z zagranicy
Cudzoziemcy w SAN
Cudzoziemcem w rozumieniu przepisów prawa polskiego jest każda osoba nieposiadająca polskiego obywatelstwa. Jeżeli jesteś kandydatem cudzoziemcem i ubiegasz się o przyjęcie do Społecznej Akademii Nauk zapoznaj się z etapami rejestracji na studia.
*Osoby, które posiadają polskie obywatelstwo oraz obywatelstwo innego państwa lub kilku innych krajów, są z mocy prawa traktowane na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej jak obywatele polscy.
Proces rekrutacji
Kandydat cudzoziemiec może dokonać zapisu na studia
poprzez założenie konta w systemie rekrutacyjnym na stronie
Po założeniu i zalogowaniu się do swojego konta kandydata należy:
- uzupełnić swoje dane,
- wybrać kierunek studiów,
- dodać zdjęcie do legitymacji,
- uiścić opłatę rekrutacyjną
- podpisać i wgrać dokumenty
Po dodaniu skanów lub zdjęć wymaganych dokumentów oraz zdjęcia do legitymacji należy umówić się na dostarczenie oryginałów dokumentów do Biura Rekrutacji .
ETAP I – wstępna rekrutacja
Wstępna kwalifikacja na studia w SAN następuje na podstawie dokumentów przesłanych w rejestracji on-line, takich jak:
- Dokumenty potwierdzające wykształcenie wraz z suplementem (Atestat ukończenia szkoły średniej/ Dyplom Bachelor , wraz z apostille lub nostryfikacją świadectwa),
- Kopia paszportu (strona ze zdjęciem),
- Zdjęcie w formacie dowodowym - 35 mm x 45 mm (szerokość x wysokość),
- Dokument potwierdzający legalizację pobytu (wiza /karta pobytu/Karta Polaka/inny dokument potwierdzającego legalizację pobytu lub dokumentu potwierdzającego ubieganie się o legalizację pobytu).
ETAP II – rekrutacja uzupełniająca
Końcowa kwalifikacja na studia w SAN następuje na podstawie oryginałów dokumentów dostarczonych do Biura Rekrutacji przed końcem rekrutacji lub niezwłocznie po przyjeździe do Polski, takich jak:
- Dokumenty potwierdzające wykształcenie wraz z suplementem (Atestat ukończenia szkoły średniej/ Dyplom Bachelor, apostille i nostryfikacja świadectwa),
- Tłumaczenie przysięgłe wszystkich dokumentów w języku innym niż polski,
- Paszport (do wglądu),
- 1 zdjęcie w formacie dowodowym - 35 mm x 45 mm (szerokość x wysokość),
- Kopia certyfikatu, potwierdzającego znajomość języka polskiego. W przypadku braku ww. dokumentu – oświadczenie Kandydata o poziomie kwalifikacji językowych i o przystąpieniu do testu językowego organizowanego przez SAN po przyjeździe do Polski, (nie dotyczy kierunku Filologia),
- Dokument potwierdzający legalizację pobytu do wglądu (wiza /karta pobytu/Karta Polaka/inny dokument potwierdzającego legalizację pobytu lub dokumentu potwierdzającego ubieganie się o legalizację pobytu),
- Dokument stwierdzający, że świadectwo/dyplom uprawnia do podjęcia lub kontynuowania studiów w kraju jego wydania, wystawiony przez Ministerstwo Edukacji lub polską placówkę dyplomatyczną w kraju wydania dyplomu (chyba, że taka informacja jest umieszczona na dokumencie edukacyjnym),
- Potwierdzenie uiszczenia opłaty rekrutacyjnej (100 zł),
- Potwierdzenie opłaty pierwszej raty czesnego (do 05.10 lub przed otrzymaniem zaświadczenia o zakwalifikowaniu na studia).
Dodatkowe dokumenty ( jeśli dotyczą Kandydata):
- Oświadczenie rodziców o wyrażeniu zgody na podjęcie studiów przez osobę niepełnoletnią,
- Oświadczenie o poddaniu się procesowi nostryfikacji,
- Pełnomocnictwo (jeśli dokumenty są składane za pośrednictwem osoby trzeciej).
Kandydaci na kierunki medyczne takie jak Fizjoterapia i Kosmetologia (wszystkie stopnie) powinni dodatkowo złożyć:
- Zaświadczenie od lekarza medycyny pracy o braku przeciwwskazań do podjęcia nauki (skierowanie wydawane jest w Biurze Rekrutacji przy składaniu dokumentów).
Wymogi językowe
Cudzoziemcy przyjmowani na studia prowadzone w Społecznej Akademii Nauk w języku polskim zobligowani są do udokumentowania znajomości języka polskiego w stopniu pozwalającym na podjęcie studiów w tym języku. Znajomość języka polskiego student może poświadczyć poprzez:
- Przedstawienie certyfikatu znajomości języka polskiego przez Państwową Komisję Poświadczania Znajomości Języka Polskiego jako Obcego,
- Oświadczenie o poziomie swoich kwalifikacji językowych i o przystąpieniu do testu językowego organizowanego przez Społeczną Akademię Nauk po przyjeździe do Polski, z którego certyfikat należy złożyć najpóźniej do końca I semestru.